$
קורונה

זינוק במספר המתים באיטליה, ההגבלות יוחמרו

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט באיטליה במהירות וראש הממשלה ג'וזפה קונטה הודיע על החרפת הצעדים. הגבלות יוטלו בכל המדינה וההתקהלויות ייאסרו. קרוב ל-100 בני אדם מתו ביממה וכמעט 2,000 נדבקו

שירות כלכליסט 23:1309.03.20
איטליה דיווחה הערב (יום ב') על זינוק במספר המתים והנדבקים בנגיף הקורונה, וראש הממשלה הודיע על הרחבת ההגבלות למדינה כולה כדי לבלום את התפשטות הנגיף. בכל אירופה חצה מניין המתים את רף ה-500. ארגון הבריאות העולמי מסר כי האיום של מגפה כלל עולמית "הפך ממשי".

 

הנגיף ממשיך להתפשט באיטליה במהירות, למרות הסגר שהוטל אתמול בבוקר על כמה מחוזות בצפון המדינה. הרשויות הודיעו כי 463 בני אדם מתו עד כה מהנגיף, עלייה של 97 מקרים מאז אתמול. עוד נמסר כי מספר הנדבקים עלה בכמעט 2,000 איש ביממה האחרונה, מ-7,375 אתמול ל-9,172 הערב.

פירנצה פירנצה צילום: רויטרס

 

הערב הודיע ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה כי ה"אזור האדום" בצפון המדינה יבוטל, ויוטלו הגבלות בכל המדינה. בין היתר תיאסר כל התקהלות ציבורית. האזרחים יתבקשו לצמצם את תנועתם בציבור, ולצאת מאזור מגוריהם רק לעבודה ובמקרי חירום. "לא יהיה 'אזור אדום'. תהיה איטליה כולה", אמר קונטה לכתבים. הוא הוסיף שהמגבלות החדשות ייכנסו לתוקף מחר בבוקר.

 

גם בספרד הודיעו כי ינקטו צעדים כדי לבלום את התפשטות הנגיף. שר הבריאות סלבדור אילה דיווח הערב על עלייה חדה במספר הנדבקים בקורונה בבירה מדריד ובסביבתה והודיע שכל בתי הספר, גני הילדים והאוניברסיטאות באזור ייסגרו מיום רביעי למשך שבועיים. לדבריו, המהלך ישפיע על כ-1.2 מיליון תלמידים.

 

אילה הוסיף כי 1,204 בני אדם נדבקו עד כה בנגיף, עלייה של יותר מ-200 נדבקים מאז שעות הצהריים. עד כה מתו בספרד 28 בני אדם ו-74 איש מאושפזים במצב קשה. הוא אמר שהמקרים החדשים "רומזים על שינוי לרעה בספרד".

 

יותר מ-110 אלף בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה ביותר מ-110 מדינות ברחבי העולם ויותר מ-3,800 מתו. בתדרוך היומי אמר הערב יו"ר ארגון הבריאות

 

העולמי טדרוס גברייזוס האיום של מגפה כלל עולמית "הפך ממשי". עם זאת הוא נמנע מלהכריז על מגפה עולמית. "לא משנה מה המונח, תוכנית הפעולה נשארה אותה תוכנית: לא לוותר". גברייזוס הוסיף כי עדיין ניתן להשתלט על התפשטות הנגיף, וכי מרבית החולים יבריאו.

x