שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

העובדים מחו, והוצאת האצ'ט לא תפרסם את ספרו של וודי אלן

הוצאת הספרים תבטל את פרסום ספר הזכרונות של הבמאי המעוטר, שנטען כלפיו בעבר שניצל מינית את בתו - זאת בעקבות שביתת מחאה של עובדיה ועובדי הוצאות השייכות לה; בתו של אלן, דילן פארו, בירכה על ההחלטה

שירות כלכליסט 12:3007.03.20

הוצאת הספרים האצ'ט החליטה לבטל פרסום ספר זכרונות של וודי אלן, במאי הסרטים זוכה האוסקר, שנטען כלפיו שניצל מינית את בתו, דילן פארו, בהיותה ילדה. 

 

 

ההחלטה לבטל את העסקה הגיעה בעקבות שביתת מחאה של עובדים במשרדיה של האצ'ט בניו יורק וקריאה לסולידריות מצד עובדים בהוצאות Little Brown ו-Grand Central – שלוחותיה של האצ'ט. פארו הביעה אתמול (ו') את שמחתה על הביטול והודתה לעובדים ולעובדות בבתי ההוצאה לאור על שעמדו לצדה ולצד אחיה, רונאן פארו. האחרון הוא עיתונאי שתיעד בעבודתו – שפורסמה ע"י האצ'ט - ניצול מיני מצד גברים בעמדות כוח, ועזר בכך להניע את תנועת #MeToo.

 

וודי אלן וודי אלן צילום: בלומברג

 

מוקדם יותר השבוע הודיעה האצ'ט שפרסום ספר הזכרונות של אלן, Apropos of Nothing, נקבע לחודש אפריל. ההודעה עוררה כאמור מחאה מצדם של דילן ורונאן, שמיהרו לגנות את הצעד במדיה החברתית. בהמשך פורסם דבר הביטול, כשבכירים בהאצ'ט, כולל העורך של רונאן פארו, הביעו תמיכה במהלך.

 

 

"התלונה המרכזית שלנו היא שאנו אמנם תומכים בזכותו של כל אדם לספר את סיפורו בעצמו, אך איננו מסכימים לתת לוודי אלן במה באמצעותה הוא יוכל לספר, להפיץ, לשווק ולפרסם את ספרו", כך אמרה אחת עובדות בית ההוצאה לאור, שנשארה בעילום שם, לאתר Refinery 29, "אני חושבת שהבמה הזאת לא מגיעה לו, ושאם נפרסם את הסיפור שלו, אנחנו למעשה נותנים לו תוקף". 

 

אותה עובדת הוסיפה: "כמה אנשים שעבדו עם הצדדים המעורבים נפגשו כדי לדון בדברים והחליפו מסמכים. הייתה לנו פגישה עם המנכ"ל והמוציא לאור שלנו. אחרי שניתנה לנו הזדמנות להעלות את הסתייגויותינו בפורום ציבורי, לקחנו את הדברים שלנו והלכנו משם". אותה עובדת לא חשבה שהחברה תשנה משהו בהתנהלותה, אך להפתעתה זה קרה אתמול.

 

"האצ'ט תחזיר את כל הזכויות לכותב", נאמר בהצהרה של החברה, "ההחלטה לבטל את פרסום ספרו של וודי אלן הייתה קשה. אנו לוקחים את יחסינו עם הכותבים מאוד ברצינות, ולא מבטלים ספרים בקלות. פרסמנו ונמשיך לפרסם ספרים מאתגרים רבים".

 

אלן בן ה-84 הכחיש בעבר את הטענות של פארו, שנחקרו רשמית פעמיים, והוא מעולם לא הואשם בעקבותיהן.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x