שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

איראן: הסגנית של רוחאני נדבקה בקורונה

הקורונה מתפשטת במערכת הפוליטית באיראן? מעסומה אבתכאר, סגנית של רוחאני, נדבקה ונמצאת בבידוד. לפניה נדבקו לפחות עוד שני מחוקקים - בהם סגן שר הבריאות. בין 26 המתים באיראן: השגריר לשעבר בוותיקן

ynet 18:5627.02.20

התקשורת באיראן דיווחה היום (ה') שמעסומה אבתכאר, סגנית של הנשיא חסן רוחאני, נדבקה בנגיף הקורונה. לפי הדיווחים אבתכאר נמצאת בבידוד בביתה ולא פונתה לבית החולים, מה שאמור להעיד על כך שמצבה אינו חמור. בנוסף דיווחה סוכנות הידיעות פארס שדיפלומט לשעבר ואיש דת בכיר מת מהנגיף: האדי חוסרושאני, לשעבר השגריר האיראני בוותיקן, היה בן 81 במותו.

 

 

 

לנשיא איראן יש יותר מעשרה סגנים. אבתכאר היא סגנית הנשיא לענייני נשים ומשפחה. בשנת 1979, שנת המהפכה האיסלאמית, הייתה אבתכאר דוברת הסטודנטים שהתפרצו לשגרירות האמריקנית והחזיקו בני ערובה. היא כונתה "מרי".

  

שמעסומה אבתכאר, סגנית נשיא איראן חסן רוחאני שחלתה בקורונה שמעסומה אבתכאר, סגנית נשיא איראן חסן רוחאני שחלתה בקורונה צילום: איי פי

 

אבתכאר היא לא הראשונה מהמערכת הפוליטית באיראן שנדבקת בנגיף. במסיבת עיתונאים השבוע נראה סגן שר הבריאות האיראני משתעל ומנגב זיעה ממצחו. למחרת התברר שסגן השר, איראג' האריצ'י, נדבק בנגיף. על האריצ'י הוטלה המשימה להיאבק בנגיף ברחבי איראן.

 

 

 

בנוסף דווח על שני מחוקקים לפחות שנדבקו בנגיף הקורונה. היום הודיע מוג'טבה זולנור, ראש ועדת הביטחון הלאומי והיחסי החוץ בפרלמנט, שהוא נמצא בבידוד בביתו. עוד קודם פורסם שמחמוד סאדקי, חבר פרלמנט מטהרן, נדבק בנגיף.

 

איראן דיווחה עד כה על 254 מקרי הידבקות, ועל מותם של 26 אזרחים מנגיף הקורונה – מספר הקורבנות הגבוה מחוץ לסין. ברשת מתפרסמים דיווחים שמספר הנדבקים בנגיף באיראן גבוה בהרבה.

 

 

נשיא איראן חסן רוחאני נשיא איראן חסן רוחאני צילום: איי אף פי

 

מבין הנדבקים באיראן שיעור הקורבנות גבוה במיוחד, כ-14%. ארגון הבריאות העולמי מעריך שהעובדה ששיעור המתים במדינה גבוה כל כך היא מכיוון שהרשויות לא מדווחות על אזרחים שנדבקו ומצבם קל, מה שיכול לשפר את המעקב אחרי הנגיף ולסייע בעצירת ההתפטשות שלו במדינה.

 

"ב-24 השעות האחרונות נרשמו 106 מקרי הידבקות חדשים ומניין הקורבנות הגיע ל-26", מסר היום דובר משרד הבריאות באיראן, וקרא לאזרחים להימנע מנסיעות "לא הכרחיות" ברחבי המדינה. בעקבות התפשטות הנגיף באיראן ביטלו הרשויות את תפילות יום השישי בטהרן ובערים נוספות, ואיראן אסרה על כניסת אזרחים סינים למדינה.
x