שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

נגיף הקורונה

בסן פרנסיסקו יש מצב חירום, בלי נגיף

ראשת העיר לונדון בריד נערכת להגעה אפשרית של הקורונה, ופייסבוק ביטלה את פסגת השיווק השנתית. יו"ר בית הנבחרים הגיעה לצ'יינה טאון לאכול דים סאם בעקבות דיווחים על צניחה של 50% בפעילות העסקים

שירות כלכליסט 20:3426.02.20

ראשת העיר של סן פרנסיסקו לונדון בריד לא לוקחת סיכונים מיותרים והכריזה אתמול על מצב חירום בשל החשש להתפשטות נגיף הקורונה. על כך מדווח ה"לוס אנג'לס טיימס". "למרות שלא דווח על נדבקים בסן פרנסיסקו, התמונה העולמית משתנה במהירות ואנחנו צריכים להגביר את רמת המוכנות שלנו", ציינה בריד בהודעתה. "אנחנו רואים את הנגיף מתפשט לאזורים חדשים מדי יום, ואנחנו סבורים שזה נחוץ להגן על סן פרנסיסקו".

 

בריד הודיעה על החלטתה לאחר שהמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב הזהירו כי הנגיף צפוי להמשיך ולהתפשט. "אנחנו מצפים לראות את הנגיף מתפשט בארה"ב. זו לא שאלה של אם, כי אם מתי", כך לפי מנהלת המרכזים ננסי מסונייר. עד כה דווחו בארה"ב 57 מקרים של הידבקות, מתוכם 40 של נוסעים שהיו על סיפונה של ה"דיימונד פרינסס" והוכנסו לבידוד בבסיסים צבאיים ובתי חולים בקליפורניה ובטקסס.

 

מצב החירום בסן פרנסיסקו יהיה בתוקף עד ל־3 במרץ, כאשר במועד זה תתקיים הצבעה במועצת העיר, האם להאריכו. מצב החירום מאפשר לרשויות המקומיות להקצות משאבים לניסיונות לבלום את הנגיף. סנטה קלרה וסן דייגו הודיעו על מהלכי חירום דומים.

 

 

 

קצין הבריאות של סן פרנסיסקו תומס ארגון אמר כי ההחלטה נובעת בין השאר מהנפח הגדול של נסיעות שהתקיימו בין סן פרנסיסקו לווהאן, מוקד התפרצות הנגיף בסין. היערכות החירום כוללת את יישום ההמלצה של המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, לפיה על בתי ספר ועסקים להיערך לאפשרות של סגירת מוסדות ומעבר לעבודה מהבית.

 

עובדי מגזר הטכנולוגיה באזור כבר מרגישים היטב את השלכות הנגיף. פייסבוק ביטלה את פסגת השיווק השנתית הגלובלית שלה שאמורה היתה להתקיים בין ה־9 ל־12 במרץ במרכז הכנסים מוסקון בעיר בהשתתפות 5,000 אורחים. אם אווירת הבהלה תימשך, גם האירוע השנתי הגדול ביותר של פייסבוק, ועידת F8 למפתחים המתוכננת למאי, נמצאת בסכנת ביטול. על כך דיווח ה"ביזנס אינסיידר".

 

בימים אלה מתקיים בסן פרנסיסקו כנס ה־RSA, אחד מאירועי הסייבר־סקיוריטי הגדולים של השנה, אך במתכונת חסרה. זאת לאחר ש־14 ספונסרים ומציגים, ביניהם ורייזון, יבמ ו־T&AT, ביטלו את השתתפותם בצל הקורונה. לאירוע, שיינעל מחר, צפויים היו להגיע למעלה מ־40 אלף אורחים.

 

אף שבסן פרנסיסקו לא דווחו עדיין מקרי קורונה, הסינים המאכלסים את אזור צ'יינה טאון ספגו פגיעה קשה. עסקים מסויימים דיווחו על צניחה של 50% בהיקף הפעילות, בשל חששות שיוחס להן ניחוח גזעני. כך למשל, סוחר מקומי סיפר ל־NBC כי העסק שלו מפסיד כ־800 דולר ביום. על מנת לעודד תיירים ומקומיים להמשיך ולבקר בצ'יינה טאון, יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי ערכה סיור בשכונה שלשום ואכלה ארוחת צהריים במסעדת דים סאם. "אמצעי זהירות ננקטים, תגיעו לכאן", אמרה. "העיר בשליטה על המצב".

x