$
קורונה

נגיף הקורונה

כמה הפסידו אתמול עשירי העולם בגלל הקורונה?

500 האנשים העשירים בעולם איבדו 139 מיליארד דולר. ג'ף בזוס וברנרד ארנו הפסידו כל אחד יותר מ -4.8 מיליארד דולר. השווי של יו"ר קרניבל, מיקי אריסון, ירד ב- 406 מיליון דולר

שירות כלכליסט 09:3225.02.20
500 האנשים העשירים בעולם איבדו סכום של 139 מיליארד דולר, אתמול (ב'), עם התכווצותם של השווקים מחשש שנגיף הקורונה יפגע בכלכלה העולמית.

 

מדובר בירידת העושר הגדולה ביותר בקבוצה מאז שמדד המיליארדים של בלומברג החל לעקוב אחר הנתונים האלו באוקטובר 2016. מדד ה-S&P 500 והדאו ג'ונס ירדו כל אחד ביותר מ -3% במהלך היום, הירידה החדה ביותר זה שנתיים.

 

ירידות בוול סטריט ירידות בוול סטריט צילום: AFP

 

ברנרד ארנו, יו"ר יצרנית מוצרי היוקרה LVMH ומייסד אמזון ג'ף בזוס, הובילו את הירידות, כאשר כל אחד מהם הפסיד יותר מ -4.8 מיליארד דולר. הונו של אמנצ'יו אורטגה, מנכ"ל Inditex SA, חברת האם של זארה, צנח ב-4 מיליארד דולר, והונם של שאר המיליארדרים המרכיבים את רשימת עשרת המובילים ירד ב-2.3 מיליארד דולר לפחות.

 

ברנרד ארנו, מנכ"ל אימפריית היוקרה LVMH ברנרד ארנו, מנכ"ל אימפריית היוקרה LVMH צילומים: בלומברג

 

סין מהווה 40% מהשוק העולמי למוצרי יוקרה. LVMH המבוססת בפריז הגדילה את הנתח שלה באסיה, למעט יפן, ל-30% בשנה שעברה לעומת 15% בשנת 2002.

 

 

ג'ף בזוס, מייסד אמזון ג'ף בזוס, מייסד אמזון צילום: גטי אימג'ס

 

הירידות בשוק פגעו במיוחד במניות מפעילי קווי השייט, עם ירידות של 9% ל-Carnival, Royal Caribbean ו- Norwegian Cruise Line.

 

 

 

השווי של יו"ר קרניבל, מיקי אריסון, ירד ב- 406 מיליון דולר ל -10.6 מיליארד דולר. בבעלות החברה ספינת התענוגות שהיתה נצורה בחופי יפן עד לסוף השבוע שעבר ובה מאות בני אדם נמצאו נשאים של הנגיף. 

x