שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

וולס פארגו ישלם 3 מיליארד דולר לרשויות בארה"ב בפרשת החשבונות המזויפים

הבנק הודה כי הפעיל לחץ על עובדים כדי שיעמדו ביעדי מכירות "לא מציאותיים"; ההסדר מסיר מוולס פארגו אחריות פלילית ואזרחית; מאז התפוצצות הפרשה שילם הבנק קנסות ב-4 מיליארד דולר - לא כולל ההסדר הנוכחי

שירות כלכליסט 13:2922.02.20

בנק וולס פארגו הסכים לשלם 3 מיליארד דולר לרשויות בארה"ב כדי להסדיר חקירות פלילית ואזרחית בנוגע לשיטות מכירה לא הוגנות, והודה כי הפעיל לחץ על עובדים, שבין השאר פתחו מיליוני חשבונות מזויפים. ההסדר מסיר מהבנק אחריות פלילית ואזרחית בנוגע לשערוריית החשבונות המזויפים.

 

וולס פארגו ישלם את הקנסות למשרד המשפטים ולרשות ני"ע (SEC) , וימשיך לשתף פעולה עם החוקרים בתמורה לאי מימוש האישומים נגדו, כך הודיע משרד המשפטים האמריקאי.

 

כחלק מההסדר הודה וולס פארגו כי בשנים 2002 ל-2016 הפעיל לחץ על עובדיו כדי שיעמדו ב"יעדי מכירות לא מציאותיים, מה שהוביל לכך שהעובדים יספקו מיליוני חשבונות ומוצרים לצד הבטחות שווא, וללא הסכמת הצרכנים, ולעתים קרובות תוך יצירת תיעוד מזויף וניצול לרעה של זהויות לקוחותיהם", כך לפי משרד המשפטים.

 

צ'רלס שרף, המנכ"ל החדש של הבנק, תיאר את התנהלותו בעבר כ"לא מקובלת". וולס פארגו הוא בנק ההלוואות הרביעי בגודלו בארה"ב.

 

"מדובר בכישלון מוחלט של המנהיגות הניהולית בבנק. בפשטות, וולס פארגו מכר את המוניטין ארוך הטווח שלו תמורת רווחים בטווח הקצר, ופגע תוך כדי כך באינספור לקוחות", כך אמר ניק האנה, פרקליט המחוז המרכזי של מדינת קליפורניה.

 

וולס פארגו וולס פארגו צילום מסך: ABC

מנהלים בכירים ביחידת הבנק הקהילתי של וולס פארגו היו מודעים לשיטות "הלא חוקיות והלא אתיות", שרבות מהן קיבלו את הכינוי "גיימינג", כבר בתחילת 2002 - כך על פי משרד המשפטים.

 

כ-500 מיליון דולר מהקנסות יינתנו על ידי ה-SEC למשקיעים אשר נפגעו בעקבות ההונאה.

 

בינואר פורסם כי מנכ"ל וולס פארגו לשעבר, ג'ון סטאמפף, ישלם 17.5 מיליון דולר על מנת ליישב האשמות נגדו בפרשה. בנוסף נאסר עליו לעבוד בתעשייה הפיננסית "בכל צורה שהיא" למשך כל חייו. 

 

מאז התפוצצות הפרשה ב-2016 שילם וולס פארגו כ-4 מיליארד דולר (לא כולל ההסדר הנוכחי) - קנסות והסדרים שונים. בשלוש השנים האחרונות נקט הבנק צעדים שונים לשיקום האמון של הצרכנים, המשקיעים והרגולטורים. בין השאר הוא החליף את הדירקטורים ומינה סמנכ"ל חיצוני.

 

 

 

 

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x