$
קורונה

קוואנטס מזהירה: עלות הנזק מהשפעת הקורונה - עד 99 מיליון דולר

חברת התעופה הזהירה מההשפעה הכלכלית הקשה של הנגיף על הביקוש לשירותי תחבורה באסיה, שהביאו לביטול 15% מהטיסות - עד סוף חודש מאי. כדי להימנע מפיטורים קוואנטס מקפיאה גיוסי עובדים ומבקשת מהעובדי לנצל ימי חופשה

שירות כלכליסט 11:4420.02.20

חברת התעופה קוואנטס הזהירה מההשפעה הכלכלית הקשה של נגיף הקורונה על הביקוש לשירותי תחבורה באסיה. חברת התעופה האוסטרלית אמרה שההתפרצות תעלה לה עד 99 מיליון דולר בעקבות ביטול 15% מהטיסות לאסיה שצפוי לפחות עד סוף חודש מאי.

 

 

 

כדי להימנע מפיטורים החברה מתכננת להקפיא את גיוס העובדים ולבקש מעובדיה לנצל את ימי החופשה שלהם. החברה מעריכה שהנגיף יביא לנזק של 100-150 מיליון דולר אוסטרלים בשנה הפיננסית הנוכחית, לאחר שיחושבו גם הטיסות המבוטלות. הדברים מגיעים על רקע חששות נרחבים יותר לגבי ההשפעה הגלובלית של הנגיף.

 

קוואנטס קוואנטס צילום: בלומברג

 

מנכ"ל החברה אלן ג'ויס אמר: "נגיף הקורונה הביא להשהיית הטיסות שלנו לסין, ואנו רואים כעת גם השפעות משניות בדמות הביקוש הפוחת לטיסות להונג קונג, סינגפור, ובמידה פחותה גם ליפן. ראינו גם היחלשות של הביקוש לטיסות פנים, ואנחנו מתאימים לכך את נפח הפעילות של קוואנטס וג'טסטאר במחצית השנייה של השנה".

 

קוואנטס הפסיקה זמנית את טיסותיה מסידני לשנגחאי, הורידה את מספר הטיסות להונג קונג וסגרה את המסלול לבייג'ינג מוקדם מהמתוכנן לאחר שהממשלה האוסטרלית הטילה מגבלות על נוסעים שמגיעים מסין. בסימן נוסף להשפעת הקורונה על תעשיית התעופה, סין מתכננת על פי דיווחים לתפוס שליטה בקבוצת HNA ולמכור את נכסיה התעופתיים. ממשלת מחוז היינאן, בו ממוקמת HNA, נמצאת בשיחות לגבי השתלטות על הקונגלומרט, אשר ניזוק מאוד מההתפרצות ונאבק על קיומו, כך על פי בלומברג. HNA מחזיקה במניות של מספר חברות תעופה, כולל חברת הדגל שלה היינאן איירליינז. אם יבוצע, זה יהיה הצעד הדרמטי ביותר עד כה בו נוקטת סין בניסיון למזער את הנזק הכלכלי של התפרצות הנגיף.

x