שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

ארגון הצופים בארה"ב מבקש הגנה מפשיטת רגל בגלל תביעות על פגיעות מיניות

מדינות ניו יורק, אריזונה, ניו ג'רזי וקליפורניה העבירו אשתקד חוקים המקלים על קורבנות של מקרי התעללות לתבוע את התנועה על מקרים שאירעו בשנות ה-60, ה-70 וה-80. הפיצוי לקורבנות עשוי להגיע למיליארד דולר

שירות כלכליסט 11:4518.02.20

תנועת הצופים בארה"ב הגישה בקשה להגנה במפני פשיטת רגל (צ'פטר 11) על רקע גל של תביעות על פגיעות מיניות. גם ב-2018 הוגשה בקשה דומה.

 

 

 

הבקשה הוגשה לבית משפט הפדרלי לפשיטות רגל בווילמינגטון, דלאוור. ההליך עשוי להיות אחד ממקרי בקשות פשיטת הרגל המורכבים ביותר בארצות הברית.

 

עשרות עורכי דין מבקשים להגיע להסדרים בשמם של כמה אלפי גברים הטוענים כי היו נתונים להטרדות מיניות בתקופתם בצופים על ידי מדריכים או מנהלים בתנועה לפני עשרות שנים, אך רשאים לתבוע פיצויים רק כעת, בגלל השינויים האחרונים בחוקי ההתיישנות של מדינותיהם.

 

 

מחנה של הצופים בארה"ב מחנה של הצופים בארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

על ידי פנייה לבית משפט לפשיטת רגל, התנועה יכולה להעמיד את התביעות האלו בהמתנה, כך שלא יידונו בינתיים, אך בסופו של דבר יכולים לכפות עליהם למכור חלקים מנכסיהם ואחזקותיהם, הכוללים בין היתר, אתרי מחנאות ומסלולי טיול, על מנת שיוכלו לגייס כסף עבור קרן פיצויים שיכולה להגיע לסכום של יותר ממיליארד דולר.

 

תנועת הצופים של הנערים הם המוסד האחרון הגדול באמריקה שעומד בפני תשלום מחיר כבד על התעללות מינית. כמרים קתולים ברחבי המדינה ובתי ספר שילמו כבר מאות מיליוני דולרים בשנים האחרונות בשל כך.

 

צופים בארה"ב צופים בארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

בשנים האחרונות, סובלת תנועת הצופים של הנערים ירידה משמעותית בהכנסותיה בעקבות ירידה במספר החברים בתנועה ועליה בהסדרי תביעות הקשורות בהתעללות מינית. מספר הנערים שהשתתפו בפעילות הצופים צנח מתחת ל-2 מיליון, לעומת למעלה מ-4 מיליון, בשנות ה-70, בשנות השיא של התנועה.

 

אשתקד מדינות ניו יורק, אריזונה, ניו ג'רזי וקליפורניה העבירו חוקים המקלים על קורבנות של מקרי התעללות לתבוע את התנועה, לאחר שבעבר חלה על תביעות אלה התיישנות.

 

מרבית מקרי ההתעללות אירעו בשנות ה-60, ה-70 וה-80. בארגון אומרים שבשנת 2018 היו חמישה מקרי התעללות מוכרים.

 

בין הנושאים שידונו בבית משפט לפשיטת רגל: גורל נכסי תנועת הצופים, עד כמה ישתתף הביטוח של התנועה בכיסוי הפיצויים והאם נכסים של הצופים, מ-260 מועצות מקומיות, יצורפו לקרן.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x