שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

עיירה באיטליה מציעה: בואו לגור אצלנו, אנחנו נשלם את השכירות

בטאורה שבדרום איטליה למדו לקח מההצעות האטרקטיביות שפרסמו עשרות עיירות במדינה: במקום להציע דירות ביורו אחד בלבד - ולגלות שהרוכשים הפכו את הנכס לבית חופשה ולא התיישבו במקום - החלופה היא תשלום שכירות; התנאים: רק משפחות עם ילדים יוכלו לקבל את המענק, ובתנאי שיתחייבו לשלוש שנות מגורים

שירות כלכליסט 22:3317.02.20

בשנים האחרונות החלו עיירות איטלקיות במבצעים מפתים, בניסיון למשוך מחדש תושבים: לנוכח נטישת הדור הצעיר, מותם של המבוגרים מאוד, ודעיכת הפעילות השוקקת של ימי עבר הציעו ברחבי איטליה בתים למכירה תמורת יורו אחד בלבד - בתנאי שהרוכשים יבצעו את השיפוץ בבית נשוא העסקה.

 

 

ההצלחה היתה לכאורה מסחררת והבתים נרכשו במהירות על ידי זוגות ובודדים, בכל הגילאים, מסיציליה שבדרום ועד לעיירות למרגלות האלפים. אלא שבהמשך התברר שבחלק ניכר מהמקרים, הרוכשים כיוונו להפיכת הבתים המשופצים ליעד החופשות שלהם, והם לא הפכו בעצמם לתושבי המקום.

 

עתה מציעה עיירה איטלקית חלופה אטרקטיבית לא פחות, שתוביל לשיטתה להצטרפות אמיתית של תושבים חדשים לבני המקום: בטאורה (Teora) שבמחוז קמפניה בדרום איטליה (Campania) מציעים לשלם את דמי השכירות למי שיבחר להצטרף לקהילה ולעבור לבית בעיירה.

העיירה טאורה העיירה טאורה צילום: Comune Teora

 

 

על פי ההצעה שפרסמה העיירה, בטאורה מציעים למצטרפים הפוטנציאליים שתי חלופות: האחת - השתתפות בדמי שכירות, בגובה של 150 יורו לחודש, כ-75% משכירות חודשית ממוצעת בעיירה, למשך תקופה של שנתיים. השנייה - מענק של 5,000 יורו לרכישת בית.

 

העסקה כפופה לשני תנאים שעשויים להרחיק את מרבית המתעניינים, אך מבחינת אנשי העיירה יש בכך דווקא יתרון, שכן הם יבטיחו הצטרפות אמיתית – רק זוגות עם ילד אחד לפחות רשאים להגיש מועמדות, והרוכשים מתחייבים לגור בעיירה לפחות שלוש שנים.

 

 

העיירה טאורה העיירה טאורה צילום: Comune Teora

 

 

נכון להיום מחיר שכירות ממוצעת בטאורה עומד על כ-200 יורו לחודש, ובתים בעיירה עם שטח של 100 מטר רבוע נמכרים עבור 30 אלף יורו. מענק רכישה של 5,000 יורו יעמיד את סכום התשלום על 25,000 יורו - מדובר בבתים שלא דורשים שיפוץ (חלקם אף מרוהטים), כך שמחיר הדירה המוכנה למגורים בטאורה יהיה בסופו של דבר נמוך בפועל מאלה שהוצעו בעסקאות '1 יורו ושפץ' - בשל ההשקעה שנדרשה בשיפוץ הבתים.

 

"אני לא מאמין במכירת בית ריק תמורת יורו אחד, זה לא מחייב את האנשים להישאר בעיירה. הם רק באים לכמה חודשים בשנה לחופשה, זהו אינו פתרון. התחייבות למגורים במקום והכנסת ילד לבית הספר, זה מכניס לכאן חיים חדשים", אמר ראש עיריית טאורה סטפנו פארינה (Stefano Farina) בשיחה עם CNN.

 

לדברי ראש העיר, אוכלוסיית המקום ירדה באופן דרמטי לאחר רעש האדמה של 1980, שגרמה לנזקים כבדים בטאורה ובעיירה הסמוכה ליאוני (Lioni). מאות תושבים נמלטו מהאזור לאחר האירוע והשתיים עדיין לא לגמרי חזרו לעצמן מאז. פארינה סיפר כי בכל שנה נולדים בטאורה שני ילדים, מול מוות של 20 קשישים - נכון להיום בעיירה כ-1,500 תושבים.

 

"אני רוצה לשנות את הטרנד השלילי הזה. הילדים הם העתיד, משפחות חדשות יבנו את היסודות החדשים של הקהילה  שלנו", אמר ראש העיר. עד כה נענו להצעה שתי משפחות איטלקיות ומשפחה אחת מברזיל עם שורשים איטלקיים.

 

 

רחוב ציורי בטאורה רחוב ציורי בטאורה צילום: Comune Teora

 

הצטרפו לטלגרם של כלכליסט והישארו מעודכנים. לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x