$
קורונה

נגיף הקורונה

שבוע האופנה בשנגחאי נדחה, בלונדון וניו יורק עוטים מסכות מעוצבות

בשנים האחרונות שבוע האופנה בשנגחאי הפך לאחד מאירועי האופנה הגדולים באזור; האירוע שהיה צפוי להתקיים בין 26 למרץ ועד ל־2 באפריל יידחה בצל מגפת הקורונה

שירות כלכליסט 23:0516.02.20
מארגני שבוע האופנה בשנגחאי הודיעו בשבוע שעבר כי האירוע שהיה צפוי להתקיים בין 26 למרץ ועד ל־2 באפריל יידחה בצל מגפת הקורונה. על כך מדווחת רשת CNN.

 

בשנים האחרונות שבוע האופנה בשנגחאי הפך לאחד מאירועי האופנה הגדולים באזור, כשהוא מושך אליו מעצבי בעלי מוניטין בינלאומי כמו ורה וונג, ויויאן טאם וג'ני פקהאם. בנוסף, האירוע מארח גם את יריד האופנה הגדול באסיה.

 

גם ארועי האופנה שמחוץ לסין נפגעים מהווירוס המשתולל. הגבלות הנסיעה שהטילו מדינות רבות במטרה להילחם בהתפשטות המגיפה גרמו לכך שעיתונאים, דוגמנים, משפיענים וקונים רבים מאסיה נאלצו להישאר בבית.

 

דוגמנית עוטה מסיכה בשבוע האופנה של ניו יורק דוגמנית עוטה מסיכה בשבוע האופנה של ניו יורק צילום: רויטרס

נוכחות סינית נמוכה באירועים שמציגים את הקולקציות הבאות של מותגי יוקרה עולמיים עלולה להיות מכה קשה לחברות. זאת, לאור חשיבות הצרכנים הסינים בשוק היוקרה. ב־2018 לקוחות אלה מימנו כשליש מהמכירות העולמיות בענף.

 

על אף מיעוט האורחים הסינים בשבוע האופנה של לונדון שנפתח ביום שישי, השפעת הקורונה הורגשה. חלק מהאורחים הגיעו כשהם עוטים מסכות מעוצבות, באמירה בריאותית ואופנתית כאחד.

 

אף שמסכות הבד אינן יעילות כמו אלה הכירורגיות, לונדון אינה הראשונה שאליה הגיע הטרנד החדש. מסכות פנים מעוצבות כיכבו גם על המסלולים של שבוע האופנה בניו יורק שהסתיים בשבוע שעבר.

x