שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

המהפך של RBS: ישנה את שמו ל-NatWest, ויפסיק לממן תחנות כוח פחמיות

מנכ"לית הבנק הבריטי הודיעה גם כי חטיבת ההשקעות הפסידה תצומצם משמעותית; RBS יפסיק לממן תחנות כוח המופעלות בפחם עד שנת 2030, ולא ילווה כספים לחברות שיותר מ-15% מהפעילות שלהן קשורה לפחם עד סוף 2021

שירות כלכליסט 14:4914.02.20

המנכ"לית החדשה של רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), אליסון רוז, חשפה אסטרטגיה חדשה עבור הבנק, שכוללת הקטנה משמעותית של חטיבת ההשקעות המפסידה ושינוי שם החברה ל-NatWest.

 

רוז, שהחליפה את המנכ"ל הקודם רוס מקיאוון בנובמבר, והפכה בכך לאשה הראשונה שעומדת בראש אחד הבנקים הגדולים בבריטניה, מקווה שהמיתוג מחדש יעזור לשקם את תדמית הבנק אחרי שנים של שערוריות שהגיעו בעקבות תוכנית חילוץ של 45 מיליארד פאונד מכספי משלם המסים, אחרי המשבר הפיננסי של 2008.

 

למרות שהמותג RBS ימשיך להתקיים בסקוטלנד, מחוצה לה יפסיק הבנק להשתמש בשמו ב-293 השנים האחרונות ויאמץ את מותג NatWest שצמח מתוך ה-National Westminster Bank, אותו רכש בשנת 2000, ואשר דעת הקהל לגביו בבריטניה טובה יותר.

 

כמו כן, רוז אמרה כי הבנק יפסיק לממן תחנות כוח המופעלות בפחם עד 2030, ומתכנן לקזז לאפס את פליטות הפחמן של פעילותו עד 2025. לדבריה, איכות הסביבה היא "אחד הנושאים הבוערים של דורנו". RBS גם יפסיק להלוות כספים לחברות שיותר מ-15% מהפעילות שלהן קשורה לפחם - וזאת עד סוף 2021.

 

אליסון רוז אליסון רוז צילום: RBS, Bloomberg

 

ואולם על האסטרטגיה החדשה והרווחים הטובים מהחזוי בדו"חות שפרסם היום הבנק, האפיל דיווידנד של 8 פני שהיה נמוך מהצפוי, ששלח את המניה לירידה של 6%  בלונדון, והדגים את האתגר האמיתי עמו צריכה המנכ"לית החדשה להתמודד, על מנת לקנות את לב המשקיעים.

 

הדיבידנד יגיע למיליארד פאונד, כולל החזר של 600 מיליון פאונד למשלם המסים, אשר ברשותו 62% מהבנק.

 

הרווח לפני מס של RBS עלה ל-4.23 מיליארד פאונד ב-2019, לעומת 3.36 מיליארד ב-2018 - מעל תחזיות האנליסטים לרווח לפני מס של 4.07 מיליארד פאונד. הכנסות הבנק הסתכמו ב-14.2 מיליארד פאונד בשנה שחלפה, לעומת 13.4 מיליארד ב-2018 - מעל התחזיות להכנסות של 12.4 מיליארד פאונד.

 

הבנק הודיע כי הוא מצפה שיחס התשואה להון יעמוד על 9%-11% בטווח הבינוני-ארוך, לאחר שבאוגוסט האחרון הודיע כי ככל הנראה לא יעמוד ביעד של יחס של 12% ב-2020.

 

יו"ר RBS האוורד דייוויס אמר לכתבים שהבנק מעדיף להשתמש בהון העודף שבידיו כדי לקנות בחזרה מניות מממשלת בריטניה אם וכאשר היא תעמיד אותן למכירה אחרי התקציב של 11 במרץ. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x