$
קורונה

נגיף הקורונה

לאחר שנדחתה ע"י 5 מדינות: ספינת הקרוזים של קרניבל מצאה סוף סוף נמל עגינה

ספינת Westerdam עם 2,257 נוסעים ואנשי צוות ניסתה לעגון בתאילנד, טייוואן, יפן, הפיליפינים וגואם וסורבה. היום הסכימה קמבודיה לאפשר לה לעגון באחד מנמליה

שירות כלכליסט 18:1112.02.20

ספינת הקרוזים ה"מקוללת" Westerdam פונה לכיוון קמבודיה, לאחר שתאילנד הפכה למדינה האחרונה שסירבה לאשר לה לעגון בחופיה בשל החשש מנגיף הקורונה.

 

 

 

הספינה צפיה להגיע לעיר Sihanoukville שבקמבודיה מחר בשעה 7:00 שעון מקומי – כך הודיעה בטוויטר מפעילת הספינה, חברת Holland America חברה בת של ענקית הקרוזים האמריקאית קרניבל. בינתיים המסע המסויט של הספינה, על 2,257 הנוסעים ואנשי הצוות שעל סיפונה צפוי להימשך לפחות עד מחר בבוקר.

 

 

 

לאחר שתעגון אמורה הספינה להישאר בנמל כמה ימים לטובת פריקה וטעינה, והנוסעים יוכלו לעלות לחוף.

 

תאילנד היא המדינה החמישית שדחתה את בקשת הספינה לעגון בחופיה, לאחר שתשובה שלילית דומה התקבלה מטייוואן, יפן, הפיליפינים וגואם. בכל המקרים הנימוק היה דומה – החשש מכניסה של חולים בקורונה לגבולות המדינה.

 

הרשויות בתאילנד אמרו  שהם מוכנים לשקול לסייע לכל אדם חולה שנמצאה על הספינה לפי דרישה מיוחדת – אך בה בעת עמדו על סירובם לאשר לספינה לעגון בנמליה.

 

 

ספינת Westerdam ספינת Westerdam צילום: אי פי איי

 

Holland America מסרה שאין כל סיבה להניח שיש מקרה של קורונה על הסיפון. למרות זאת, משרד הבריאות בתאילנד הטיל היום ספק ביכולת לקבוע בוודאות עמדה לגבי מצב הנוסעים.

 

שר הבריאות של תאילנד ציין שהוא מוכן לשקול בקשות להעברת מזון ומים לספינה אם יתבקש. "אנו מוכרים לחשוב על בטיחותם של התושבים שלנו. נאמר לנו שאין מקרים של הדבקה על הספינה אבל איך אנו יכולים להיות בטוחים?", אמר השר. חלק מהנוסעים אינם מודעים לדחיית הבקשה על ידי הרשויות בתאילנד והם מצייצים בטוויטר על עגינה קרובה לחופיה.

 

הספינה יצאה מהונג קונג ב-1 בפברואר לשיט של 14 יום בקו סינגפור-טיוואן יפןן. 1,455 הנוסעים ו-802 אנשי הצוות אמורים היו לסיים את השיט ב-15 בפברואר בחוף יוקוהאמה היפני. בהתאם, אישרו בהולנד אמריקה, יש לספינה דלק ומזון עד לתאריך זה.

x