$
חברה וסביבה

נגיף הקורונה

סין מזרימה יותר מ-10 מיליארד דולר למאבק בהתפרצות הקורונה

חלק מבתי הספר במדינה יישארו סגורים עד ה-1 במרץ לפחות. בבריטניה התגלה חולה רביעי בנגיף. מפעלי פוקסקון בסין טרם נפתחו

שירות כלכליסט 21:4909.02.20

ממשלת סין הקצתה 71.85 מיליארד יואן (10.26 מיליארד דולר) כדי להילחם בהתפרצות נגיף הקורונה שכבר גבה את חייהם של יותר מ-800 בני אדם ושבו נדבקו יותר מ-37 אלף איש, כך לפי משרד האוצר הסיני, היום (א'). 

 

לפי הדיווח ב-CNBC, בהודעה שפורסמה באתר של משרד האוצר הסיני נמסר שהכספים יוקצו למימון טיפול באזרחים. בכירים במערכת הבריאות בסין הזהירו מפני מחסור בציוד רפואי.

 

 

 

בפרובינציית חביי (Hebei), המקיפה את הבירה בייג'ינג, יישארו בתי הספר סגורים עד ה-1 במרץ לפחות, כחלק מהמאמץ לבלום את התפרצות הנגיף. גם בשנגחאי, ג'יאנג'זו ושנדונג יישארו בתי הספר סגורים.

 

סינגפור סינגפור צילום: גטי אימג'ס

 

פיליפינים פיליפינים צילום: גטי אימג'ס

 

 

בתוך כך, בכירים בסין טוענים שהם אינם מונעים מפוקסקון, ספקית מרכזית של אפל, לפתוח את מפעליה מחדש. הממשלה המקומית בעיר שנזן בדרום-מזרח סין מסרה היום שהיא לא מונעת מהחברה לחדש את הייצור במפעל, כך לפי רויטרס.

 

גורמים בממשל אמרו כי הייצור בפוקסקון יוכל להתחדש ברגע שיושלמו הבדיקות. עיתון ניקיי היפני דיווח מוקדם יותר שגורמים רשמיים בסין מונעים את פתיחתו מחדש של המפעל.

 

פוקסקון מסרה שהיא עוקבת אחרי ההנחיות של הרשויות מתי לפתוח מחדש את שערי מפעליה במדינה. "לוחות הזמנים להפעלת המתקנים שלנו תואמים את ההמלצות של הממשלות המקומיות ולא קיבלנו בקשות מצד הלקוחות שלנו לגבי הצורך לחדש את הייצור מוקדם יותר", מסרה פוקסקון בהצהרתה.

 

 

סין סין צילום: רויטרס

 

סין סין צילום: גטי אימג'ס

 

 

מנכ"ל חברת MGA מסר לוול סטריט ג'ורנל שהמפעל של החברה בסין יישאר סגור בשל התפרצות המגפה. "הקורונה הוא לא בעיה של סין בלבד", אמר איזק לריאן (Isaac Larian) לוול סטריט ג'ורנל. "זה ישפיע על הכלכלה העולמית".

 

בבריטניה, רשויות הבריאות הודיעו היום על מקרה רביעי של אדם שנדבק בקורונה. החולה נדבק מאזרח בריטי אחר שחלה בצרפת. "החולה הועבר לבית החולים המלכותי החופשי של שירות הבריאות הלאומי (NHS) בבריטניה. אנו משתמשים כעת באמצעי בקרת זיהום כדי למנוע התפשטות נוספת של הנגיף", נמסר.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x