$
תעשייה ופיננסים

ותודה לסערה - מטוס של בריטיש שבר שיא: ניו יורק-לונדון בפחות מ-5 שעות

הסופה "סיארה" שהביאה אתה רוחות במהירות של 180 קמ"ש, וביטלה טיסות בינלאומיות, דווקא "עזרה" אתמול למטוס של בריטיש איירווייז שטס מניו יורק ללונדון לגמוע את המרחק בתוך 4 שעות ו-56 דקות בלבד

שירות כלכליסט 14:5409.02.20

מטוס של חברת בריטיש איירווייז שבר את השיא לטיסה המסחרית המהירה ביותר מניו יורק ללונדון בזכות הסופה "סיארה" (Ciara) שמשתוללת בלב האוקיינוס האטלנטי.

 

עשרות טיסות בינלאומיות ומקומיות בוטלו במהלך סוף השבוע לאחר שהסופה הביאה איתה רוחות בעוצמה של עד 180 קמ"ש. אך קודם להגעתה של הסופה לבריטניה היא עזרה אתמול למטוס של בריטיש איירווייז שטס מניו יורק ללונדון לגמוע את המרחק בתוך ארבע שעות ו-56 דקות, לפי אתר Flight Radar, לעומת זמן טיסה ממוצע של 6 שעות ו-13 דקות בקו זה. "אם אנחנו לא טועים, בריטיש איירווייז כבשה מנורוויג'ן את שיא מהירות הטיסה התת-קולית מניו יורק ללונדון", נכתב באתר. בינואר 2018 עברה טיסת נורוויג'ן את אותו מרחק ב-5 שעות ו-13 דקות.

 

מטוס בואינג 747-436 של בריטיש איירווייז מטוס בואינג 747-436 של בריטיש איירווייז צילום: ויקיפדיה

 

למרות שמדובר בזמן מרשים, הטיסה הזאת לא התקרבה אפילו לטיסות הטרנס אטלנטיות שביצע מטוס הקונקורד בזמן שעוד היה בשירות. טיסת הקונקורד המהירה ביותר מניו יורק ללונדון התקיימה ב-7.2.1996, אז ביצע המטוס את הטיסה בפחות משעתיים ו-53 דקות.

 

הטיסה הנוכחית התקיימה על רקע אזהרות מזג האוויר שהוצאו ברחבי בריטניה להיום בשל  התחזיות לרוחות חזקות במיוחד והצפות שמקורן בסופה סיארה. נמל התעופה הית'רו מסר  שהסכים עם חברות התעופה הפועלות בו להתאים את לוח זמני הטיסות ממנו ואליו כך שניתן יהיה להפחית את מספר הטיסות המבוטלות.

 

"כמו כל חברות התעופה הפועלות בבריטניה, אנו מצפים להיות מושפעים ממזג האוויר הקשה בחלקים גדולים של בריטניה היום," דברי בריטיש איירווייז. החברה מסרה שהיא מציעה ללקוחותיה אפשרויות שינוי מועד לטיסותיהם בתוך אירופה שאמורות לצאת ולהגיע היום לשדות התעופה הית'רו, גטוויק ולונדון סיטי.  

x