שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

הפתרון היצירתי של נשיא מקסיקו למכירת המטוס הנשיאותי

המטוס המדובר הוא בואינג 787 דרימליינר, שמקסיקו שילמה עבורו 219 מיליון דולר ב-2012. המטוס עמד ללא שימוש יותר משנה וטרם נמכר, כאשר המחיר האחרון שמקסיקו ביקשה עבורו עומד על 130 מיליון דולר

שירות כלכליסט 11:1909.02.20

כשנשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופז אוברדור, העלה לראשונה את הרעיון להגריל את המטוס הנשיאותי שאף פעם לא משתמש בו, רוב אזרחי המדינה חשבו שהוא מתלוצץ. אך שלושה שבועות לאחר מכן הוא הגיע לפתרון יצירתי על מנת למכור את המטוס.

 

 

AMLO, כפי שהנשיא מכונה בקיצור, חשב בתחילה להוציא למכירה 6 מיליון כרטיסי הגרלה במחיר של 27 דולר לכרטיס, כאשר הזוכה יקבל את המטוס הנשיאותי. אולם לאחר ששקל שוב את ההחלטה, ועקב ביקורת ציבורית, החליט הנשיא המקסיקני לחלק פרס של מיליון דולר ל-100 זוכים מבין רוכשי כרטיסי ההגרלה ואת שאר הכסף ממכירת הכרטיסים (כ-60 מיליון דולר) לתרום לרכישת ציוד רפואי. לגבי המטוס, יחליט הנשיא בהמשך מה לעשות אתו - האם למכור אותו במחיר זול מכפי שחשב לקבל תמורתו בתחילה, או להשכיר אותו לפי שעות.

נשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופס אוברדור נשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופס אוברדור צילום: רויטרס

 

המטוס הוא בואינג 787 דרימליינר, שמקסיקו שילמה עבורו 219 מיליון דולר ב-2012. המטוס עומד למכירה יותר משנה וטרם נמכר, כאשר המחיר האחרון שמקסיקו ביקשה עבורו הוא 130 מיליון דולר.

 

אזרחים מקסיקנים רבים לא הבינו את הודעת ולקחו את דבריו בערבון מוגבל. לפי הודעה נוספת של לופז אוברדור במסיבת עיתונאים בעבר, הוא הבטיח "לעשות סיבוב במטוס", לילדים ממשפחות בעלות הכנסה נמוכה, לפני שייצא למכירה פומבית.

 

בזמן שהאזרחים ממתינים לחדשות נוספות, ההאשטגים #It'sNoJoke ו-#IfIWinThePlane גועשים במדיה החברתית, שבה מקסיקנים מתבדחים על חשבון הנשיא ומעלים רעיונות ליעדי נסיעה אם אכן יזכו בהגרלה. זאת כמובן, בהנחה שיוכלו להרשות לעצמם את עלויות הדלק, הצוות והחניה...האתר הסאטירי Reporte Mendigo העלה רעיון משלו, והריץ סיפור שכותרתו: "AMLO הודיע שקרטל סמים מעוניין במטוס הנשיאותי".

 

המטוס הנשיאותי של מקסיקו המטוס הנשיאותי של מקסיקו צילום: בלומברג

 

אך למרות הניסיון של הנשיא להציג את עצמו כ"איש העם" באמצעות סאגת המטוס הנשיאותי, לא כולם קונים את ההצגה. "מי רוצה לזכות במטוס? מה אפשר לעשות איתו?" שאלה מריה דל רוזריו, אחות ממקסיקו סיטי, שכנראה לא תעמוד בתור לקנות כרטיס להגרלה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x