$
עולם

נגיף הקורונה

הפסקת הטיסות בגלל מגיפת הקורונה מתרחבת גם להונג קונג

בשל התפשטות הנגיף שקטל עד כה כ-500 בני אדם, הודיעה יונייטד איירליינס כי בכוונתה לעצור באופן זמני את הטיסות לנמל התעופה בעיר החל מה-20 לפברואר, עקב ירידה חדה במספר הנוסעים; אמריקן איירליינס הודיעה שעצרה את טיסותיה לעיר עד ה-20 בפברואר

שירות כלכליסט 14:5805.02.20
חברות התעופה יונייטד איירליינס (United Airlines) ואמריקן איירליינס (American Airlines) הודיעו היום (ד') על כוונתן לעצור באופן זמני את טיסותיהן להונג קונג, בגלל התפשטות נגיף הקורונה הקטלני.

 

 

חברת יונייטד איירליינס הודיעה שתעצור את הטיסות לנמל התעופה בהונג קונג, המתפקד כמרכז כלכלי בינלאומי, משבת, 20 בפברואר - עקב ירידה חדה של נוסעים לעיר. אמריקן איירליינס הודיעה כי היא עצרה את טיסותיה עד ה-20 בפברואר. נמל התעופה בהונג קונג הוא אחד מנמלי התעופה העמוסים בעולם ומשמש כמרכז תחבורתי גדול בסין.

מטוסים של החברות יונייטד  איירליינס ואמריקן איירליינס מטוסים של החברות יונייטד איירליינס ואמריקן איירליינס צילום: AP

 

שתי חברות התעופה עצרו לאחרונה את טיסותיהן למרכז סין, האזור שבו לראשונה התגלה נגיף הקורונה בסוף השנה שעברה. מאז שהתגלה נדבקו בנגיף כ-24 אלף איש, והוא גרם למותם של כ-500 בני אדם.

 

עשרות חברות תעופה גדולות עצרו לאחרונה את טיסותיהם לסין במאמץ להאט את התפשטות הנגיף. הונג קונג התווספה לרשימת הערים אליהן החברות נמנעות מלהגיע, בזמן שהיא מתמודדת עם התפרצות הנגיף בשטחה. נכון לעכשיו, אדם אחד מת מהנגיף בעיר, ו-18 נדבקו בו.

 

אתמול (ג'), בכירי רפואה בהונג קונג הזהירו כי ישנן כעת ראיות על העברה מקומית של הנגיף - מקרים בהם אנשים נדבקו בו מבלי שביקרו בסין.

 

קת'אי פסיפיק (Cathay Pacific), חברת התעופה מהונג קונג, הורידה את כמות הטיסות שלה בשליש כמעט. החלטת החברה לעצור זמנית את הטיסות הגיעה אחרי שמספר הנוסעים בהונג קונג בלבד צנח בחצי. מספר הנוסעים הטסים בחברה מהונג קונג לשאר חלקי סין, נפל ב-90%.

x