חברה וסביבה

סין: הקורונה כבר גבה יותר קורבנות משגבה הסארס ב-2003

לפי הנתונים העדכניים, עד כה מתו 362 בני אדם בסין מהנגיף, לעומת 349 קורבנות של הסארס בסין ב-2003. בכל העולם מתו 774 בני אדם מהסארס ונדבקו בו 8,098 איש. עד כה, 489 החלימו מהקורונה. בורסת שנגחאי צללה היום ב-7.7%

שירות כלכליסט 13:0403.02.20

נגיף הקורונה ממשיך לגבות קורבנות. הגרדיאן הבריטי מדווח היום (ב') שלפי אוניברסיטת הופקינס, עד כה נרשמו 17,459 מקרים של חולים בנגיף, מתוכם 362 חולים שנפטרו כתוצאה ממנו - 13 יותר ממספר הקורבנות שגבה ווירוס הסארס בסין ב-2003. מספר החולים שהחלימו עומד כעת על 489. מספר הקורבנות הכולל של הסארס עמד על 774 ומספר הנדבקים על 8,098 בסך הכול.

 

 

 

 

על רקע הנתונים והבהלה מהנגיף, יותר ויותר מדינות אוסרת באופן זמני כניסתם של אנשים המגיעים מסין. בניו זילנד למשל, ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן אמרה הבוקר כי "ישנם הרבה דברים שאיננו יודעים על הדרך בה הנגיף מועבר", על מנת להצדיק את החלטת הממשלה.

 

 

צעירים מחוץ התעופה הבינלאומי של מנילה בפיליפינים צעירים מחוץ התעופה הבינלאומי של מנילה בפיליפינים צילום: AP

 

הבהלה ברחבי העולם תודלקה ממקרה מוות ראשון שנרשם מחוץ לגבולות סין. אתמול דווח כי אזרח סיני בן 44 נפטר בפיליפינים אחרי שחזר מווהאן, עיר הולדתו ומקור התפרצות המחלה. כעת מתבצע מרוץ למציאת כל מי  שבא עימו במגע, כולל נוסעים ששהו במחיצתו במטוס שבו הוא חזר, וכן הצוות במלון שבו שהה. האיש היה בחברתה של אישה בת 38 שגם בגופה זוהה הנגיף, אך היא אינה מראה יותר את התסמינים שלו.

תחנת רכבת שוממת בסין תחנת רכבת שוממת בסין צילום: אי פי איי

 

 

מחוץ לסין, הונג קונג ומקאו, מספר המקרים הגבוה ביותר נרשם ביפן (20 מקרים), תאילנד (19 מקרים), סינגפור (18 מקרים), דרום קוריאה (15 מקרים), אוסטרליה (12 מקרים), וארצות הברית, שהלילה נרשם בה המקרה ה-11. אישה מסנטה קלרה, קליפורניה, שהתה לאחרונה בווהאן וחזרה עם המחלה. עם זאת הסימפטומים שלה קלים יותר והיא בהסגר בביתה.

 

אנשי ביטחון צועדים במרכז הפיננסי של בייג'ינג אנשי ביטחון צועדים במרכז הפיננסי של בייג'ינג צילום: Reuters

 

המגפה הכתה בשווקים בסין, שצנחו ב-7.7% אחרי פתיחה ראשונה מאז ה-23 בינואר, כשהסינים יצאו לחופשת ראש השנה שלהם. המסחר של סחורות מסוימות הושעה אחרי שההפסדים עלו במהירות על המגבלה היומית שלהם.

 

 

אדם חובש מסכה בעיר האנוי, וייטנאם אדם חובש מסכה בעיר האנוי, וייטנאם צילום: AP

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x