$
חברה וסביבה

נגיף הקורונה הגיע לרוסיה ולהודו; מספר המתים בסין ממשיך לעלות

מספר המתים בסין כתוצאה מנגיף הקורונה עלה ל-259 לפי הדיווחים האחרונים, ומספר הנדבקים מתקרב ל-12 אלף. חברות תעופה ברחבי העולם, כולל קוואנטס האוסטרלית, משעות טיסות לסין

שירות כלכליסט 09:2101.02.20

התפרצות נגיף הקורונה ממשיכה לגבות קורבנות. לפי הדיווחים הבוקר (שבת), סין אישרה שמספר המתים מהנגיף עלה ל-259, לאחר שהרשויות במחוז חוביי, שנפגע הכי קשה מההתפרצות, דיווחו על 45 מקרי מוות נוספים. מספר הנדבקים בסין עומד לפי הדיווחים האחרונים על יותר מ-11,790 בני אדם. מקרים ראשונים  של הידבקות בהודו וברוסיה.

 

 

כמו כן, ארה"ב ואוסטרליה הודיעו על איסור נסיעות לכל מי שמגיע ממרכז סין, למעט אזרחים ותושבים. אזרחים המגיעים מסין יהיו נתונים להסגר של שבועיים. כמו כן, ממשל טראמפ הכריז על מצב חירום לבריאות הציבור בשל התפרצות הנגיף.

 

הבהלה מהנגיף משפיעה על התנועה האווירית בעולם. מספר חברות תעופה ברחבי העולם השעו את טיסותיהן לסין עד ה-29 במרץ, כולל חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס שביטלה את טיסותיה לשנגחאי ובייג'ינג, וכן חברת אייר ניו זילנד, שהשעתה את טיסותיה לשנגחאי. באוסטרליה כבר דווח על עשרה מקרים של הידבקות בנגיף הקורונה.

תלמידים בסין עם מסכות תלמידים בסין עם מסכות צילום: איי פי

 

ממשלת בריטניה, העסוקה בהיפרדות מהאיחוד האירופי שנכנסה לתוקף הלילה, מפנה את אנשי הצוות שלה משגרירויות ברחבי סין. בגרדיאן מדווחים כי מטוס ועליו 83 בריטים שעשו את דרכם מווהאן, העיר הסינית שבה התפרצה המגיפה, נחת באוקספורדשייר והנוסעים פונו למתקן שבו ישהו בהסגר למשך שבועיים. ממשלת בריטניה הבטיחה לשלוח מטוס נוסף כדי לפנות את כל הבריטים "המתוסכלים" שלא עלו על הטיסה הראשונה.

 

שני בני אותה משפחה בבריטניה אובחנו כחולים בקורונה. הם מטופלים בניוקאסל. כמו כן, הודו דיווחה על מקרה ראשון של קורונה: סטודנט במדינת קראלה שלמד באוניברסיטת ווהאן, בעוד שרוסיה דיווחה על שני מקרים ראשונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x