$
חברה וסביבה

הוסר החשש: מקורונה: אוניית התענוגות עגנה באיטליה

אוניית תענוגות ועליה אלפי נוסעים עוכבה מול חופי איטליה ולא הורשתה לעגון בשל חשש שזוג נוסעים חולים בקורונה. לאחר בדיקה הוסר החשש. על הספינה היו 28 נוסעים ישראלים

שירות כלכליסט 22:3930.01.20

עדכון - הספינה שעוכבה מול חופי איטליה הורשתה לעגון בנמל לאחר שהוסר החשש שבני הזוג הסינים שהיו עליה וחשו לא בטוב נדבקו בנגיף הקורונה. 6,000 הנוסעים שהיו בספינה הורשו לעזוב אותה. בני הזוג הסינים פונו לבדיקות מיוחדות ברומא, שם נשלל החשד שהם סובלים מהנגיף. על הספינה היו 28 אזרחים ישראלים.

 

מוקדם יותר הערב דווח כי 7,000 אנשים (6,000 נוסעים ו-1,000 אנשי צוות)  מוחזקים באוניית תענוגות העוגנת באיטליה בזמן שנבדקת אפשרות כי זוג חלה בנגיף הקורונה במקביל, סוגרת רוסיה את גבולותיה עם סין על מנת לבלום את התפשטות הנגיף.

 

 

 

הנגיף, שמקורו בעיר הסינית וואהן, זוהה לראשונה בדצמבר והתפשט מאז ל-20 מדינות וטריטוריות. עד היום הוא גרם למותם של יותר מ–170 בני אדם ולהידבקות של יותר מ–7,500 איש שאושפזו ברחבי העולם, רובם בסין.

 

הקוסטה סמרלדה הקוסטה סמרלדה צילום: איי פי

 

 

אוניית התענוגות של הקוסטה סמרלדה עוגנת בנמל Civitavecchia, שבאיטליה, עיר חוף הנמצאת במרחק של כשעה וחצי נסיעה מרומא. היא הגיעה מהאי פלמה דה מיורקה שבספרד כחלק מהמסלול שלה במערב הים התיכון. דובר של החברה מסר ל-CNN כי אישה בת 54 סבלה משפעת ושהיא ובעלה נבדקו בשל חשש כי הם נושאים את הנגיף. "כל הנוסעים האחרים נשארים ברגע זה על הסיפון". אמר הדובר. על האונייה 6,000 נוסעים, ו-1,000 אנשי צוות.

 

 

הקוסטה סמרלדה הקוסטה סמרלדה צילום: רויטרס

 

 

ערוץ השידור הציבורי דיווח שהאישה ובעלה, תושבי הונג קונג שהגיעו ב-25 בינואר למילאנו דרך נמל התעופה במקאו, הוחזקו בנפרד, באגף מבודד באזור בית החולים של אוניית התענוגות. הנוסעים והצוות הוחזקו עד שיגיעו תוצאות שליליות להמצאות הנגיף אצל האישה ובעלה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x