שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משבר האקלים
גג עמוד משבר האקלים

עובדים באמזון לא מוכנים לשתוק: "לא מוסרי שהחברה ממשיכה לסייע להפקת דלקי מאובנים"

מאות עובדים בענקית הסחר המקוון הפרו הוראה מפורשת האוסרת עליהם להתבטא בפומבי בנוגע לפעילותה, ומתחו ביקורת גלויה על השירותים שהיא מספקת לחברות דלקי מאובנים באמצעות חטיבת מחשוב הענן שלה

עומר כביר 10:1628.01.20

מאות עובדים באמזון סיכנו השבוע את משרתם אחרי שהפרו הוראה מפורשת של החברה שאוסרת על עובדים להתבטא בפומבי בנוגע לפעילותה, וקראו לענקית הסחר המקוון לנקוט בצעדים משמעותיים יותר על מנת להתמודד עם משבר האקלים.

מחאה של עובדי אמזון, יולי 2019 מחאה של עובדי אמזון, יולי 2019 צילום: גטי אימג'ס

 

 

"המדע בנוגע לשינוי אקלים ברור", כתבה אמיליה גראהם-מקאן, אנליסיטית בכירה באמזון בפוסט במדיום שמרכז התבטאויות של עובדים בנושא. "זה לא מוסרי שאמזון ממשיכה לסייע לתעשיית הנפט והגז להפיק דלקי מאובנים, בשעה שהיא מנסה להשתיק עובדים שמתבטאים בנושא".

 

נכון לעכשיו, מופיעות בפוסט התבטאויות של קרוב ל-360 עובדים, כולם בשמם המלא ותפקידם, וכולם בסכנה לאבד את משרתם. בסכנה דומה נמצאים גם כמה מאות עובדים שצייצו ביקורת נגד החברה תחת התגית @AMZNforClimate זאת, מכיוון שבספטמבר 2019 החליטה אמזון לאסור על עובדים לבקר בפומבי את מדיניות החברה בתחומים שונים, כתגובה להשתתפות חלק מעובדיה בשביתת האקלים העולמית.

 

 

הטריגר למחאה הנוכחית היה הודעה של קבוצת פעילי אקלים באמזון, שלפיה החברה איימה לפטר אותם אחרי שהתבטאו בנושא. "אמזון והעולם לא נמצאים בדרך לעמוד ביעדים להגבלת ההתחממות הגלובלית לרמה בטוחה. אנו מסכימים עם העובדים שמאויימים בפיטורים שאמזון צריכה לעשות יותר בנוגע להשפעתה על האקלים", נכתב בהצהרה שעליה חתומים כמה עובדים. אף שמרבית הפוסט עוסק במדיניות החברה בנוגע למשבר האקלים, הצהרות אחרות בו כוללות גם התנדות לתנאי ההעסקה במרכזים הלוגיסטיים של אמזון, או לשיתוף הפעולה של החברה עם ICE, הסוכנות הפדרלית שעומדת מאחורי הפרדת הורים מילדיהם בגבול ארה"ב.

 

אף שאמזון הציגה בספטמבר תוכנית מרשימה להגעה לאיזון בפליטות הפחמן שלה עד 2030, עובדים רבים בחברה ממשיכים לבקר אותה על השירותים שהיא מספקת לחברות דלקי מאובנים באמצעות חטיבת המחשוב בענן שלה, ובכך למעשה מסייעת לפעילותן.

 

מאמזון נמסר בתגובה לגרדיאן: "כל העובדים מוזמנים לקיים תקשורת בונה עם הצוותים הרבים בתוך אמזון שעובדים על קיימות ונושאים אחרים, אך אנו אוכפים את מדיניות התקשורת החיצונית שלנו ולא מרשים לעובדים לזלזל או לייצג שלא כהלכה את החברה או את העבודה הקשה של עמיתיהם שמפתחים פתרונות לבעיות קשות אלו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x