שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

8 מטרים שלג: זו העיר המושלגת ביותר בעולם

על עיר החוף היפנית אָאוֹמוֹרִי יורדת טונה של שלג במהלך החורף. מפלסות עובדות חודש שלם כדי לנקות שלג שהצטבר על הכביש המהיר ויוצרות מסדרון אליו עולים לרגל תיירים

שירות כלכליסט 21:0023.01.20
העיר אָאוֹמוֹרִי (Aomori) ביפן היא העיר המושלגת ביותר בעולם, כך לפי האתר AccuWeather. עיר החוף נמצאת בין הרי ההקדה (Hakkōda) וקצהו של מפרץ מוטסו (Mutsu Bay).

 

 

 

הרוחות מההרים והרוחות מהים נפגשות מעל העיר ויוצרות עננים רבים. המשקעים שנוצרים מהעננים הופכים לשלג ולא לגשם בגלל הטמפרטורות הנמוכות בחורף - בין דצמבר לפברואר הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנרשמה היא 3 מעלות צלזיוס.

 

 צילום: גטי

 

בעיר חיים כיום 280 אלף בני אדם והיא קבורה כל שנה תחת השלג הכבד ביותר בעולם. העיר מקבלת 8 מטר שלג בממוצע כל שנה, בעיקר בין נובמבר לאפריל - 3 מטר יותר מהעיר השנייה המושלגת ביותר בעולם, סאפורו, גם היא ביפן.

 

חודשי החורף במחוז אאומורי רצופים בעיכובים ובעצירה של התחבורה הציבורית ורחובות העיר מתמלאים ברכבים נטושים. מי שבכל זאת מצליח לנהוג בעיר מרגיש לעתים כאילו הוא נוהג בין קרחונים. עם זאת, תושבי העיר והאזור המקיף אותה מוצאים דרכים לחגוג עם המראות המושלגים. הם גם מקיימים כמה פסטיבלים בעונה הזו.

 

 צילום: גטי

 

לאורך מחוז אאומורי, חלקים מהכביש הלאומי, Hakkōda-Towada Gold Line, נסגרים כל חורף. לפני שהם נפתחים מחדש באפריל, קבוצה של מפלסות שלג ודחפורים עובדים במשך חודש שלם כדי לנקות שלג שהצטבר במשך כל העונה על הכביש המהיר. מאחר שהמפלסות האלו מתמודדות עם כל כך הרבה שלג, הן יוצרות בסופו של דבר מסדרון עצום שקירותיו לעתים גבוהים מ-8 מטר. מנהרות השלג האלו כל כך מרשימות, שהן מושכות מבקרים כל שנה שצועדים במסדרון לאורך 8 ק"מ.

 

בדרכים פרטיות וברחובות העיר, דיירים יכולים לחפור את השלג בעצמם או לשכור קבלן שיעשה את העבודה בשבילם. במרכז העיר, כמה מהמדרכות מחוממות, מה ששומר עליהן יחסית בלי שלג או קרח.

 

 צילום: aomori.com

 

 

 צילום: aomori.com

 

 צילום: aomori.com

 

 

 צילום: גטי

 

 

 צילום: aomori.com

 

 צילום: גטי

 

 צילום: גטי

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x