שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

אותר חולה ראשון בתסמונת הריאות הוויראלית בארה"ב

מרכז המניעה והמחלות של ארה"ב הודיע רשמית כי אותר מקרה ראשון של מחלת הריאות הוויראלית שהחלה להתפשט בשבועות האחרונים בסין. עד כה הגיע הנגיף המסתורי לדרום קוריאה, תאילנד ויפן, הדביק יותר מ-300 בני אדם והרג שישה

שירות כלכליסט 20:5121.01.20

מרכז המניעה והמחלות של ארה"ב הודיע באופן רשמי כי אותר מקרה ראשון של מחלת הריאות הויראלית שהחלה להתפשט במהירות בשבועות האחרונים בסין - כך דיווח CNN לפני זמן קצר. המקרה דווח בוושינגטון הבירה. 

הנגיף, שזוהה לראשונה בחודש שעבר בעיר ווהאן בסין הדביק עד כה יותר מ-300 בני אדם והרג שישה. פרט לסין, התפרץ הנגיף המסתורי בדרום קוריאה, תאילנד ויפן - וכעת הגיע גם לארצות הברית. 

נוסעים מגיעים ליפן מסין עם מסיכות בעקבות התפרצות תסמונת הריאות הוויראלית נוסעים מגיעים ליפן מסין עם מסיכות בעקבות התפרצות תסמונת הריאות הוויראלית צילום: רויטרס

 

לא ברור אם החולה הראשון שלקה במחלת הריאות הוויראלית נסע לאחרונה לסין, היכן וכיצד הוא נדבק, ואם הוא כבר העביר את הנגיף לכל אדם אחר בארצות הברית.

על רקע החשש מהתפרצות המגיפה בארה"ב, סופג כל סקטור התיירות מכה קשה בוול סטריט. במקביל לירידות במניות התעופה נרשמת נסיגה גם במניות ספנות הקרוזים, וכך גם במלונאות.

 

עד כה ידוע כי המחלה נגרמת מנגיף ממשפחת ה"קורונה-וירוס", אותה משפחת נגיפים שגרמה גם למחלת ה-SARS. במשפחה זו ידועים 6 זנים הפוגעים בבני אדם, והזן החדש הוא השביעי במספר. הוירוסים ממשפחה זו שכיחים מאוד בבעלי חיים שונים. רק במקרים חריגים מאוד הנגיפים עוברים מבעלי החיים לבני אדם.

  

רשויות הבריאות בסין דיווחו כי מרבית הנדבקים הם מהעיר ווהאן וביקרו בשוק פירות ים ובעלי חיים. עם זאת, חלק מהנדבקים לא ביקרו באותו שוק, מה שמגביר את ההערכה שהוירוס מתפשט גם בין בני אדם.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x