$
חברה וסביבה

אוסטרליה: טריווגו הורשעה בהטעיה - לא הציגה את הדילים הזולים

בית משפט פדרלי באוסטרליה קבע כי אתר החיפוש והשוואת מחירי הלינה לא באמת הראה ללקוחות את הדילים הזולים ביותר על חדרי מלון אלא קידם את המפרסמים ששילמו לו הכי הרבה

שירות כלכליסט 14:0120.01.20

אתר החיפוש והשוואת מחירי הלינה טריווגו (Trivago) הטעה צרכנים לגבי דילים זולים במלונות באתר הבית שלו ובפרסומות מטעמו, כך פסק בית משפט פדרלי באוסטרליה.

 

החברה ההולנדית לא באמת הראתה ללקוחות את הדילים הזולים ביותר על חדרי מלון אלא קידמה במקום זאת את המפרסמים ששילמו לה הכי הרבה.

 

 

משרדי טריווגו משרדי טריווגו צילום: officedropin

 

"בניגוד לרושם שנוצר על ידי ההתנהגות הרלוונטית, האתר של טריווגו לא סיפק שירותי השוואת מחיר אובייקטיבים, שקופים ובלתי משוחדים", כך קבע היום (ב') השופט הפדרלי מארק מושינסקי, והוסיף כי "לא בוצע גילוי נאות לעובדה שאתר טריווגו קיבל תשלומים מאתרי הזמנת חדרים".

 

בנוסף, החברה נמצאה אשמה בהצגת השוואת מחירים מטעה ושגויה מאחר והשוותה מחירים של חדר סטנדרטי עם אלו של חדרים יקרים יותר באותו מלון, מה שיצר תחושה שגויה של חסכון אצל אלו המחפשים דיל טוב למלון.

 

חדר בבית מלון. החברה נמצאה אשמה בהצגת השוואת מחירים מטעה חדר בבית מלון. החברה נמצאה אשמה בהצגת השוואת מחירים מטעה

 

המועצה האוסטרלית לצרכנות הגישה באוגוסט תביעה בבית משפט נגד החברה המבוססת על מידע מטעה שהציגה באתר הבית שלה ובפרסומות טלוויזיה, אשר שודרו קרוב ל-400 אלף פעמים בין סוף 2013 לאמצע 2018.

 

העניין יחזור לדיון בבית המשפט הפדרלי לניהול התיק בתאריך שאינו ידוע עדיין.

x