$
חברה וסביבה

היום הראשון של מכירות קנאביס הכניס לאילינוי 3.2 מיליון דולר

אחרי קולורדו וקליפורניה, אילינוי היא המדינה ה-11 בארה"ב שאישרה בחוק שימוש בקנאביס למטרות הנאה. 11 אלף תיקי הרשעה נסגרו

שירות כלכליסט 15:0103.01.20

יום אחד של מכירות חוקיות של קאנביס למטרות הנאה באילינוי הכניס לקופת המדינה קרוב ל-3.2 מיליון דולר במכירות. 77,128 עסקאות נעשו ב-37 בתי מרקחת, כך לדברי היועץ הבכיר לשליטה על קנאביס, טוי האטצ'ינסון (Toi Hutchinson).

 

 

"הדבר המדהים אודות זה שחלק גדול מהדולרים האלו הולכים ישירות להשקעה בקרנות של הקהילה, כך שנוכל להמשיך ולבנות קהילות שנפגעו במיוחד בעקבות המלחמה בסמים", אמר האטצ'ינסון. "אז מכירות זה נפלא, אבל אסור לנו לשכוח את ההשפעה של זה על משפחות בכל רחבי המדינה".

 

בשנה שעברה אישרה אילינוי את השימוש למבוגרים במריחואנה לחוקי. ההסדרה של התחום במדינה הוכרזה ככזאת שעונה על חששות הקשורות בצדק ושוויון חברתי. מוקדם יותר השבוע נמחקו 11 אלף תיקים הקשורים בהרשעות בעקבות שימוש בקנאביס.

עישון מריחואנה עישון מריחואנה צילום: איי פי

 

 

ברביעי, היום הראשון שבו נמכרה מריחואנה באופן חוקי באילינוי, נשרכו תורים של מאות אנשים מחוץ לבתי המרקחת המורשים למכור את הצמח, בשעות בוקר ובקור מקפיא. במדינות כמו קליפורניה וקולורדו נראו מראות דומים בימים הראשונים למכירות החוקיות בשנים 2014 ו-2018 בהתאמה.

 

"זהו אחד מאותם רגעים שבו אנחנו מבינים שהמשמעות של אתמול הייתה שזהו סוף האיסור וההתחלה של התקווה להצמיח תעשייה חדשה באילינוי ואז ללמד מדינות אחרות כיצד זה נעשה". אמר האטצ'ינסון. אילינוי היא המדינה ה-11 במספר בארצות הברית שהופכת את מכירות הקאנביס למטרות הנאה למבוגרים לחוקית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x