$
משבר האקלים
גג עמוד משבר האקלים

עובדים באמזון: איימו לפטר אותנו כי הבענו דעה בענייני אקלים

'עובדי אמזון למען צדק אקלימי': נאמר לנו שהפרנו את מדיניות החברה; אמזון: המדיניות לגבי עובדים המביעים דעותיהם בציבור איננה חדשה

שירות כלכליסט 09:3103.01.20
קבוצה של עובדים באמזון הודיעה כי החברה איימה בפיטורים של כמה מהם בעקבות הבעת דעה על נושאים סביבתיים. 'עובדי אמזון למען צדק אקלימי' אמרו כי לעובדים נאמר כי הפרו את מדיניות החברה.

 

צעד זה מגיע אחרי שעובדים בחברה הביעו את רצונם שענקית הסחר המקוון מסיאטל תעשה יותר בכדי להתמודד עם שינויי האקלים. מהחברה נמסר כי מדיניותה לגבי עובדים המביעים דעותיהם בציבור איננה חדשה והיא מכסה את כל עובדיה.

 

הקבוצה צייצה בטוויטר כי קבוצות משאבי האנוש והצוות המשפטי של החברה יצרו קשר עם כמה עובדים, ותיחקרו אותם לגבי הערות ציבוריות שהשמיעו. בהמשך ההצהרה נכתב: "לאחר מכן, קיבלו מספר עובדים אימייל ובו איום בפיטורים אם ימשיכו לדבר על עסקיה של אמזון".

 

 

 

אמזון מסרה ל-BBC שהחוקים אינם חדשים, והוסיפה: "לא מכבר עדכנו את המדיניות שלנו ואת תהליך האישור הנדרש על מנת להקל על עובדים להשתתף בפעילויות חיצוניות כמו נאומים, ראיונות בתקשורת, ושימוש בלוגו החברה". בהמשך נכתב: "כמו עם מדיניות של כל חברה, עובדים יכולים לקבל הודעה מצוות משאבי אנוש במידה ואנחנו למדים על מקרה שבו ישנה חריגה ממדיניותנו".

עובד באמזון. ארכיון עובד באמזון. ארכיון צילום: בלומברג

 

'עובדי אמזון למען צדק אקלימי' היא קבוצה של עובדים בחברה "אשר מאמינים שזוהי אחריותנו להבטיח כי המודל העסקי שלנו לא תורם למשבר האקלים". הקבוצה קראה לאמזון להגיע לאפס פליטות עד 2030, להגביל את עבודתה עם חברות דלק, ולהפסיק את המימון לפוליטיקאים ולוביסטים המכחישים את קיומו של שינוי האקלים.

 

אמזון, כמו הרבה חברות גדולות אחרות, ניצבת מול לחץ הולך וגובר גם מצד הציבור וגם מצד העובדים בחברה לקחת צעדים אמיצים יותר על מנת להתמודד עם השפעתה על הסביבה. במאי, אלפי עובדים באמזון ניצלו את פגישת בעלי המניות השנתית על מנת לקרוא למנכ"ל החברה, ג'ף בזוס, ליצור יוזמה רחבה לטיפול של החברה בשינויי האקלים. ההצעה נדחתה על ידי בעלי המניות. אך בספטמבר הודיע בזוס על כוונתה של החברה להסתמך על אנרגיה מתחדשת בלבד עד 2030 ולהגיע לאפס פליטת פחמן עד 2040. יום אחרי ההודעה, יותר מ-1,000 עובדים עזבו את עיסוקם על מנת להצטרף לשביתת האקלים הגלובלית, וגם להפגין נגד המדיניות הסביבתית של אמזון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x