שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

באמנות כמו באמנות: אכל יצירה ששוויה 120 אלף דולר

היצירה, בננה שמודבקת לקיר בנייר דבק, ושל האמן האיטלקי מאוריציו קאטלן, היתה בתצוגה בגלריה במיאמי, כשהאמן דיוויד דאטונה אכל אותה, אחרי שאמר שהוא רעב

שירות כלכליסט 13:1908.12.19

יצירת אמנות שנמכרה בשבוע שעבר ב-120 אלף דולר ונקראת "קומיקאי", נאכלה, במה שהוא כנראה הסוף המתאים ביותר לבננה מבשילה המחוברת לקיר בנייר דבק.

 

היצירה, הנקראת "קומיקאי", ונוצרה על ידי האמן האיטלקי מאוריציו קאטלן הייתה בתצוגה בגלריה הבינלאומית, Perrotin במיאמי, כאשר האמן דיוויד דאטונה אכל אותה, אחרי שאמר שהוא רעב.

 

דיוויד דאטונה עם שאריות בננה שנמכרה ב-120 אלף דולר דיוויד דאטונה עם שאריות בננה שנמכרה ב-120 אלף דולר צילום: רויטרס

 

התרגיל סיפק משמעות נוספת לאמירתו של מקים הגלריה, עמנואל פרוטין, שאמר מוקדם יותר השבוע על העבודה ש"עבודתו של מאוריציו אינה רק על חפצים אלא גם על כיצד חפשים נעים בעולם". לעבודה קרא פרוטין במקור "סמל למסחר גלובלי, דו משמעי, כמו גם מכשיר קלאסי להומור".

 

לא הכל אבוד לרוכש, אשר היה אמור להתמודד עם הירקבותה של הבננה בשלב כלשהו. העבודה מגיעה עם תעודת מקוריות, והבעלים יכולים להחליף את הבננה. "דאטונה לא הרס את העבודה. הבננה היא הרעיון". אמר לוסיאן טראס, מנהל בגלריה. ואכן, הרעיון חזר לחיים במהירות, כאשר פרוטין התקין בננה חדשה כמה דקות אחר כך.

 

 

הבננה מודבקת לקיר הבננה מודבקת לקיר צילום: CBS

 

 

"זה היה מעניין", אמר מפקד של משטרת מיאמי, סטיבן פלדמן, אשר הוזעק למקום לשמור על הסדר בזמן שהקהל יצא מגדרו.

 

קאטלן - שקנה את הבננה בשוק ירקות מקומי - ידוע בשל עבודותיו הקומיות כשהמפורסמת בהן היא שירותים בשם "אמריקה" העשויים מזהב 18 קראט, והיו פעילים לשימוש, כאשר הוצגו בגוגנהיים. העבודה נגנבה לאחרונה מתערוכה באנגליה. ביצירה אחרת מ-1999 קאטלן הדביק לקיר הגלריה שלו, בנייר דבק, את בעל הגלריה האיטלקי המפורסם מאסימו דה קרלו.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x