$
משבר האקלים
גג עמוד משבר האקלים

נלחמים בזיהום הסביבה: 35 חברות ביטוח בינלאומיות הפסיקו לבטח מכרות פחם

עפ"י דו"ח של מיזם Unfriend Coal, שמאגד 13 ארגוני סביבה מובילים, מדובר ב-37% מתעשיית הביטוח הגלובלית שכבר החלו למשוך השקעות ופוליסות מתעשיית הפחם; בלונדון מתקיימת היום ועידה על ביטוח וסיכוני אקלים במקביל לוועידת האקלים במדריד

עומר כביר 09:5102.12.19

האם תעשיית הביטוח תחסל את תעשיית הפחם? מספר חברות הביטוח שהחליטו להפסיק לבטח מכרות פחם או מתקנים אחרים בתחום כמעט הוכפל בשנה האחרונה, כאשר לראשונה גם חברות אמריקאיות נקטו בפעולה בנושא – כך עולה מדו"ח של מיזם Unfriend Coal.

 

 

 

כתוצאה, כיום ה"מוצא האחרון" של חברות בתחום הן לויד'ס אוף לונדון וחברות ביטוח אסייתיות. "פחם, התורם היחיד הגדול ביותר לשינוי אקלים, בדרך ללהפוך ללא ניתן לביטוח, שכן את מרבית הפרויקטים בתחום לא ניתן לממן, לבנות או לתפעל ללא ביטוח", נכתב בדו"ח.

 

 

מכרה פחם באוסטרליה מכרה פחם באוסטרליה צילום: רויטרס

 

Unfriend Coal הוא מיזם משותף של 13 ארגוני סביבה מובילים, ובהם גרינפיס, Client Earth ו-Urgewald הגרמני, שמתמקד בקמפיין שנועד לשכנע חברות ביטוח שלא לספק פוליסות למיזמים להפקת פחם ועיבודו.

 

לפי הדו"ח העדכני של הארגון, שיוצג רשמית בוועידה על ביטוח וסיכוני אקלים שתערך היום (ב')  בלונדון במקביל לוועידת

האקלים במדריד, נכון להיום לפחות 35 חברות ביטוח בינלאומיות גדולות, שמבטחות נכסים בסך כולל של 8.9 טריליון דולר – 37% מתעשיית הביטוח הגלובלית – כבר החלו למשוך השקעות ופוליסות מתעשיית הפחם. זאת, לעומת 19 חברות עם נכסים בסך 6 טריליון דולר בשנה שעברה.

 

החברות הראשונות היום כולן אירופיות, אך מאז חודש מרץ השנה הצטרפו להתחייבות Chubb ו-Axis Capital האמריקאיות ו-QBE ו-Suncorp האוסטרליות. "אנחנו מקווים שבתוך שנתיים-שלוש יהיה כל כך קשה לקבל ביטוח שמרבית פרויקטי הפחם לא יוכלו להתקדם", אמר לעיתון "גארדיין" מתאם הקמפיין של Unfriend Coal, פיטר בוסארד. "ראינו האצה במספר החברות שיוצאות מפחם בגלל סיבה טובה – אנשים בפאניקה".

x