$
חברה וסביבה

איקאה תשקיע 220 מיליון דולר כדי להפוך ל"עסק ידידותי לסביבה"

קבוצת Inter Ikea שבבעלותה חנות הרהיטים השוודית, הודיעה השבוע כי הכסף יושקע בשני תחומים: מניעת פליטת פחמן דו חמצני באמצעות שתילה מחודשת של יערות, ושימוש באנרגיה מתחדשת במהלך שרשרת האספקה שלה

שירות כלכליסט 19:5128.11.19
קבוצת Inter Ikea אשר בבעלותה רשת הרהיטים השוודית איקאה, מסרה כי היא צפויה להשקיע 220 מיליון דולר במטרה להאיץ את הפיכתה ל"עסק ידידותי לסביבה".

 

 

בהודעה שפרסמה אתמול (ד'), מסרה הקבוצה כי הכסף יושקע בשני תחומים: השקעות "המכוונות לסילוק פחמן דו חמצני דרך שתילה מחודשת של יערות וניהולם באופן אחראי" ושימוש באנרגיה מתחדשת בשרשרת האספקה שלה.

 

חנות פופ אפ של איקאה במדריד ספרד חנות פופ אפ של איקאה במדריד ספרד צילום: אי פי איי

 

"השאיפות שלנו הן להמשיך ולהקטין את פליטת גז החממה עד 2030 במקביל לפיתוח עסקי החברה". אמר בהצהרה טורבורן לוף, מנכ"ל החברה.

 

אם איקאה מעוניינת להשיג את מטרותיה יש לה עדיין דרך ארוכה. בדו"ח קיימות לשנת הכספים של 2018, מסרה החברה כי שיעורה של טביעת הפחמן שלה עמד על 26.9 מיליון טונות של דו תחמוצת הפחמן. מדובר בעלייה של 2.8% בהשוואה לשנת הכספים של 2016.

 

איקאה באנגליה איקאה באנגליה צילום: שאטרסטוק

 

בדו"ח, שפורסם במאי, ציינה החברה כי היא מצפה שפליטת גזי החממה "תגדל במשך כמה שנים לפני שתרד".

 

היא ציינה שלושה אתגרים העומדים בפניה בדרך להפוך לחברה ירוקה: קיצוץ בחומר הגלם שלה; הורדת פליטות הנוצרות על ידי לקוחות הנוסעים לסניפיה; ומעבר לדלקים מתחדשים - מהלך שהיא מתארת ככזה ש"חווה התקדמות איטית מאוד בכל העולם".

 

איקאה היא אחת מחברות בינלאומיות רבות השואפות להפחית את השפעותיהן על הסביבה. קבוצה Ingka, שהיא בעלת הזכיינות הגדולה באיקאה, היא אחת מהשותפות המייסדות של RE100 - יוזמה כלל עולמית של עסקים גדולים המחויבים כולם ל-100% אנרגיה מתחדשת.

 

ביוזמת RE100 שותפות בין היתר גם פייסבוק, גולדמן זאקס ומיקרוסופט.

x