$
המזרח התיכון

נסראללה נגד המפגינים בלבנון: "מאיפה הכסף?"

מזכ"ל ארגון הטרור השיעי יצא נגד ההפגנות בארץ הארזים - ורמז למעורבות ישראלית במחאה. "תשאלו את עצמכם למי יש אינטרס להכניס את לבנון לכאוס", שאל נסראללה וקרא לפעיליו לעזוב את מוקדי ההפגנות

ynet 20:4225.10.19
בזמן שהמחאה ההמונית בלבנון ממשיכה ליומה התשיעי, מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה חזר על התנגדותו להתפטרות הממשלה ובאופן לא מפתיע הפנה את האצבע המאשימה לגורמים זרים שמנסים להשפיע על הלך הרוח במדינה.

 

מנהיג ארגון הטרור השיעי אמר כי הוא חושש שההפגנות יובילו למלחמת אזרחים, תוך רמיזה שישראל מעורבת בהוצאת האזרחים לרחובות, והבהיר כי חיזבאללה לא יצטרף למחאה.

 

"חיזבאללה השפיל את ישראל, שפלשה ללבנון עם תזמורת צבאית", אמר נסראללה. "המשוואה הזאת השתנתה. תשאלו את עצמכם למי יש אינטרס להכניס את לבנון לבלאגן ולכאוס. אני מבטיח לכם שיש הוכחות וראיות שיש מי שרוצה לזעזע את המדינה. גם בתוך לבנון יש כאלה שאמרו בדלתיים סגורות שהמלחמה בין ארה"ב לאיראן שתפיל את ציר ההתנגדות".

 

נסראללה נסראללה צילום: ynet

 

הוא דחה את הטענות של המפגינים על כך שהמחאה היא התארגנות עצמאית, ואמר כי "המפגינים מקבלים הנחיות דרך אמצעי התקשורת, וזאת לא הערכה שלי, אלא מידע מבוסס. המפגינים צריכים לדעת שיש מי שמנתב את ההפגנות שלהם".

 

האינטרס של כולנו הוא שהמחאה תישאר א-פוליטית", אמר נסראללה בנאום שנשא מהבונקר. "חיזבאללה לא ישתתף במחאה, כיוון שהדבר יצבע אותה בצבעים פוליטיים ויקשור אותה למתיחות האזורית".

 

 

נסראללה הדף את הדיווחים על העימותים בין פעילי חיזבאללה למפגינים, ואמר: "היום הצעירים חוסמים כבישים וצמתים, מבקשים תעודות זהות מאנשים שרוצים לעבור בדרך ומשפילים אותם. אם הצעירים לא יודעים את מה זה מזכיר, שישאלו את הדור המבוגר" (הכוונה לנוכחות הישראלית בלבנון - ד"ס). הוא פנה למנהיגי המחאה בדרישה להציג את מקורות המימון שלהם, ואמר: "הרבה מאוד כסף נשפך. כפי שאתם דורשים מאיתנו שקיפות, תהיו גם אתם שקופים ותראו לנו מאיפה הכסף. סימן שאלה גדול מרחף מעל עניין המימון".

   

מפגינים בלבנון מפגינים בלבנון צילום: רויטרס

 

כלי התקשורת בלבנון דיווחו לאחר נאומו כי בעקבות דבריו של נסראללה פעילי הארגון עזבו את מוקדי ההפגנות תוך עימותים עם כוחות הביטחון, אך המפגינים לא התרשמו יותר מדי מדבריו. בסוף הנאום החלו אנשי המחאה לצייץ בטוויטר בגנותו של נסראללה, ולעגו לו. "הנה הוא התחיל להפחיד אותנו במלחמת אזרחים", כתב אחד הפעילים.

  

מפגינה נוספת התייחסה לדבריו של נסראללה על תעודות הזהות וצייצה: "אנחנו לא דרשנו תעודות זהות מאף אחד, האנשים שלך הם אלה שעשו את הבעיות".

  

בתוך כך, מאות מפגינים יצאו הבוקר לרחובות וחסמו כמה מהכבישים המהירים במדינה, וכבישים נוספים, באמצעות צמיגים בוערים והקמת אוהלים. בין היתר, חסמו המפגינים לזמן קצר את הכביש שמחבר בין ביירות לצידון באמצעות צמיגים שרופים. אוהלים הוקמו על הכביש שמחבר בין מערב ביירות למזרחה, והמפגינים חסמו את תנועת כלי הרכב בציר. עם זאת, הם אפשרו מעבר של אמבולנסים וכלי רכב צבאיים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x