$
בשולי החדשות

לחיות כמו מלך: אלו הם עשרת בני המלוכה העשירים ביותר בעולם

יוקרה, כוח והרבה מאוד כסף: משפחות המלוכה נהנות גם היום מלא מעט יתרונות שמביא איתו המעמד המיוחד שלהן. ממונקו ועד ברוניי - אילו מבין בני אותן אליטות הם העשירים ביותר?

שירות כלכליסט 20:5321.10.19

יוקרה וכוח הם שניים מהיתרונות הבולטים של בני משפחות המלוכה בעולם. אבל, מתוך אותן אליטות נבחרות - מי הן המשפחות העשירות ביותר, ומי מבניהן הוא בן המלוכה העשיר מכולם?

 

10. הנסיך אלברט השני ממונקו

 

הנסיך אלברט השני הוא המונרך השולט בפרובינציית מונקו, ומשמש כראש בית המלוכה גרימלדי. הוא אחד מבני המלוכה העשירים ביותר בעולם וברשותו שטחים רבים בצרפת ובמונקו. הנסיך בן ה-60 מעורב גם במיזמים שונים, הכוללים את ה-Societe des bains de mer de Monaco ובתי קזינו. שוויו הנקי מוערך במיליארד דולר.

 

הנסיך אלברט השני עם השחקנית אומה תורמן הנסיך אלברט השני עם השחקנית אומה תורמן צילום: רויטרס

 

9. האמיר שייח' תמים בין חאמד השני מקטאר

 

האמיר שייח' תמים בן חאמד השני תפס את מקומו של אביו, אמיר קטאר, לאחר פרישתו ב-2013. הוא החזיק במשרות ממשלתיות שונות בקטאר ועבד לקידום אירועי ספורט במדינה. נכון ל-2018, בגיל 38, הוא היה המונרך השולט הצעיר ביותר במדינות המפרץ, והשליט הצעיר ביותר בעולם. שוויו של האמיר בן ה-39 מוערך ב-1.2 מיליארד דולר – מחצית משוויו הנקי המוערך של אביו.

 

 צילום: twitter/LoneWolf_IST

 

8. המלך מוחמד השישי, מרוקו

 

הונו של המלך מגיע מבעלות משפחתו על חברת ההשקעות הלאומית של מרוקו, חברת אחזקות פרטית שמשקיעה במדינות אפריקה ומפעילה שירותי בנקאות, תקשורת ואנרגיה מתחדשת. ערכו הנקי מוערך ב-2.1 מיליארד דולר. ב-2005 נחשף שמשלם המיסים המרוקני שילם 190 מיליון דולר בשנה לכיסוי הוצאות משק הבית של המלך.

 

 צילום: Kingdom of Morocco

 

7. הנסיך האנס-אדם השני מליכטנשטיין

 

הנסיך האנס-אדם הוא אחד מ-500 האנשים העשירים ביותר בעולם לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. מקור הונו במסעות הצלב, ורובו מושקע בקבוצת LGT, בנק פרטי שאוכלוסיית היעד שלו הם האנשים העשירים ביותר בעולם. שוויו של הנסיך בן ה-74 מוערך ב-3.5 מיליארד דולר.

 

 צילום: גטי

 

6. הגרנד-דוכס הנרי מלוקסמבורג

 

משפחת המלוכה של לוקסמבורג אינה מקבלת משכורת, אך מוענקים לה 324,851$ מדי שנה מאז 1948 עבור מילוי תפקידה. עם זאת, הונו של הגרנד-דוכס מוערך בארבעה מיליארד דולר.

 צילום: גטי

 

5. האמיר שייח' מוחמד בן רשיד אל מקטום, דובאי

 

מוחמד בן רשיד אל מקטום הוא סגן הנשיא וראש הממשלה של איחוד האמירויות, ושליט האמירות של דובאי. בין היתר הוא השקיע 10 מיליארד דולר בקרן מוחמד בן רשיד אל מקטום, שמטרתה היא "עזרה לדורות הבאים". הונו מוערך ב-4 מיליארד דולר.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

4. האמיר חליפה בן זאייד אל נחיאן, אבו-דאבי

 

השייח הוא השליט הנוכחי של אבו דאבי ונשיא איחוד האמירויות. הוא מנהל את קרן השפע השנייה בגודלה בעולם, "רשות ההשקעות של אבו-דאבי", שמחזיקה בנכסים בשווי 773 מיליארד דולר. שוויו של האמיר בן ה-71 מוערך ב-15 מיליארד דולר.

 

 צילום: ויקיפדיה

 

3. המלך סלמן בן עבדולעזיז אל סעוד, סעודיה

 

שוויו הנקי של מלך סעודיה מוערך ב-17 מיליארד דולר. הוא משמש כמלך סעודיה, ראש ממשלתה, וראש בית סעוד, שהיא משפחת המלוכה השלטת בממלכה. בן ה-83 יעביר עם מותו את הונו לנכדו, הנסיך מוחמד בן נאייף. סעודיה היא מפיקת הנפט הגדולה בעולם, ורוב ההכנסות מכך הולכות למשפחת בן סעוד.

 

 צילום: AP

 

2. הסולטן חסנאל בולקיה מברוניי

 

הסולטן הוא המונרך המחזיק בזמן השלטון הארוך ביותר בעולם כיום, אחרי המלכה אליזבת השנייה מאנגליה, אבל הונו - שמוערך ב-20 מיליארד דולר - עובר את זה של המלכה בהרבה. מקורו: בעיקר מתעשיית הגז והנפט. הוא חי בארמון הגדול בעולם, שבנייתו עלתה יותר מ-350 מיליון דולר, וברשותו, על פי הדיווחים, 600 מכוניות רולס רויס.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

1. המלך מאהה ווג'ירלונגקורן, תאילנד

 

מלך תאילנד ומשפחתו הרוויחו את כספם מהשקעות שהגיעו מרשות נכסי הכתר התאילנדית, שמנהלת את רכוש משפחת המלוכה וממלכת תאילנד. הוא המלך השולט בתאילנד מאז 2016, אז הלך אביו לעולמו. היקף הונה של רשות נכסי הכתר מעולם לא נחשף רשמית, אבל אנליסטים מעריכים ששווי הנכסים הכולל שבידיה עשוי להגיע ל-60 מיליארד דולר.

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x