$
פייננשל טיימס
גג עמוד פייננשל טיימס חדש לבן

קאנופי הקנדית תספק קנאביס רפואי לבריטים תוך יום

חברת הקנאביס הגדולה בעולם תאחסן בממלכה כמות קנאביס המספיקה ל־5,000 חולים בחודש. מאז מחיר השיא השנה התרסקה מניית קאנופי ב־64%

אליס הנקוק, פייננשל טיימס 07:4717.10.19

קאנופי גרות', חברת הקנאביס הגדולה בעולם, היא הראשונה לקבל רישיון יבוא ואחסון של קנאביס רפואי בכמויות גדולות לבריטניה.

 

 

 

חטיבת התרופות של החברה הקנדית אמרה שלשום כי הרישיון שקיבלה ממשרד הפנים יתיר לה לייבא קנאביס ממתקני ההפצה של קאנופי בגרמניה ובדנמרק, ולאחסנו במתקן בבקינגהאמשייר שבדרום־מזרח בריטניה.

 

הקנאביס הרפואי הפך לחוקי בבריטניה בנובמבר שעבר. עד כה, מטופלים שנזקקו לו נאלצו לעתים להמתין שלושה חודשים לקבלת הסם, ויבוא הקנאביס הרפואי לממלכה נעשה רק כנגד הצגת מרשם ובכמויות המצוינות בו. לאור הרגולציה המחמירה, עד כה הונפקו רק 1,765 מרשמים.

 

 

עובדי קאנופי ממיינים פרחי קנאביס במפעל באונטריו עובדי קאנופי ממיינים פרחי קנאביס במפעל באונטריו צילום: בלומברג

 

הרישיון שקיבלה כעת קאנופי מאפשר לה לאחסן את הסם בכמות שתספיק ל־5,000 חולים בחודש. לדברי פול סטקלר, מנכ"ל החטיבה האירופית של קאנופי, ההיתר שקיבלה החברה בבריטניה יאפשר את אספקת הקנאביס לחולים בתוך יממה אחת בלבד. בשיטה זו פועלת קאנופי גם בגרמניה, שם השימוש בקנאביס למטרות רפואיות הפך לחוקי כבר ב־2017.

 

 

הרישיון הבריטי מגיע שבוע בלבד לאחר שחברת השירותים הפיננסיים ג'פריס שינמכה את המניה של קאנופי מהמלצת קנייה להמלצת אחזקה. זאת, לאור משוב מקרטע מצד לקוחות על מוצרים מרכזיים של החברה ורמות מלאי גבוהות שמעידות על ביקושים נמוכים. מניית החברה התרסקה ב־64% מאז מחיר השיא שרשמה השנה, והיא נסחרת כעת תמורת פחות מ־19 דולר. זאת, לאור ספקנות מצד משקיעים כלפי יכולתה של החברה להגיע לרווחיות.

 

עזיבתו הפתאומית של המייסד והמנכ"ל ברוס לינטון ביולי גררה גם היא את חשדנות המשקיעים. באוגוסט אמרה קאנופי כי היא מתכננת להגיע לרווחיות ב־2022.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x