$
בשולי החדשות

תבעה את אמירייטס שלא הגישה מספיק מים בטיסה, הפסידה ותשלם ביוקר

לינה די פאלקו תבעה פיצויים מחברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות הערביות בטענה שבמהלך טיסה ממלבורן לדובאי במרץ 2015, הסירוב לספק לה כמות הולמת של מים גרם לה להתעלף, ליפול ולהיפצע בקרסולה. במהלך המשפט אמרה גם כי הפציעה האמורה הובילה לסיום נישואיה. השופטת דחתה את כל טענותיה

שירות כלכליסט 19:1315.10.19
נוסעת צמאה הפסידה בתביעה שהגישה נגד אמירייטס, חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות הערביות, לאחר שטענה כי התמוטטה במהלך טיסה ארוכת טווח של החברה כתוצאה מכך שלא קיבלה כמות מספקת של מים לשתייה. לינה די פאלקו, בת 54, עומדת כעת מול עלויות אפשריות של מאות אלפי דולרים בהוצאות משפט.

  

מטוס איירבוס A380 של אמירייטס מטוס איירבוס A380 של אמירייטס צילום: emirates

 

די פאלקו תבעה פיצויים מחברת התעופה בבית המשפט העליון במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה, בטענה שבמהלך טיסה ממלבורן לדובאי במרץ 2015, הסירוב לספק לה כמות הולמת של מים גרם לה להתעלף וליפול, מה שהביא לפציעה בקרסולה.

 

די פאלקו טענה במהלך המשפט שהפציעה, הגורמת לה לכאבים מתמשכים, אילצה אותה לקחת הפסקה מהעבודה למשך חודשיים, מנעה ממנה לעשות דברים שהיא אוהבת, והובילה לפירוק נישואיה.

 

השופטת ג'אקינטה פורבס החליטה כי לחברת התעופה אין שום אחריות על הפציעה. עו"ד ג'ון ריבנדס, המייצג את חברת התעופה, דרש שדי פאלקו תשלם גם עבור הוצאות מיוחדות, בהתחשב בעובדה שהצעה שהוגשה לה, לסגור את המקרה מחוץ לבית המשפט, נדחתה על ידה.

 

די פאלקו, שלא נכחה באולם בית המשפט בזמן הקראת פסק הדין, אמרה במהלך המשפט שהיא סובלת מכאבים בקרסול אחרי שנפלה בדרכה לשירותים. היא הסבירה שניתנה לה רק כוס אחת של מים, עם הארוחה שלה, שעה אחרי שהמטוס המריא - אך זה לא היה מספיק. לטענתה, היא ביקשה מים ארבע פעמים לפני שקמה לשירותים, בהרגשת סחרחורת ורצון להקיא. הצוות המשפטי של אמירייטס טען מנגד שבמטוס יש ברז זמין לשימוש הנוסעים, אך די פאלקו אמרה שלא ראתה אותו.

 

אחרי שחזרה לאוסטרליה מחופשתה, נאמר לה שיש לה נקע בקרסול, היא מיד נכנסה לניתוח, ולא חזרה לעבודתה במועצת עיריית מונה וואלי במשך חודשיים. "זה תמיד כואב מאז התאונה", אמרה די פאלקו, והוסיפה שהיא לא יכולה יותר לעשות את הדברים שהיא אוהבת, כמו גינון והתעמלות.

 

בנוסף סיפרה במשפט שהיא התרחקה מחברים ושבעקבות הפציעה גם נישואיה נגמרו. "בגלל הפציעה אני לא יכולה להיות האישה שהוא התחתן איתה", אמרה, בהתייחסה לתסכול המלווה אותה בשל חוסר יכולתה להתמודד עם מטלות ביתיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x