$
המזרח התיכון

בגלל המתקפה בסוריה: פולקסווגן דחתה הקמת מפעל בטורקיה ב-1.3 מיליארד דולר

בעקבות פעולתה הצבאית של טורקיה בצפון סוריה, החליטה יצרנית הרכב הגרמנית שלא להוציא לפועל את תוכניותה כרגע במדינה; ההשקעה בטורקיה הייתה אמורה להיות תחילת הליך התרחבות של מכירות החברה במזה"ת ובמזרח אירופה

שירות כלכליסט 11:5915.10.19

חברת פולקסווגן החליטה לדחות החלטה לגבי הקמת מפעל מכוניות בעלות של 1.3 מיליארד יורו בטורקיה, בעקבות המהלכים הפוליטיים האחרונים ופעולתה הצבאית של המדינה בצפון סוריה.  

 

יצרנית הרכב הגרמנית הקימה יחידה טורקית בעיר מניסה שבמערב המדינה בתחילת אוקטובר, שהייתה אמורה לסלול את הדרך לייצור מכוניותיה בטורקיה. "ההחלטה על הקמת מפעל חדש נדחתה ע"י חבר המנהלים. אנו עוקבים מקרוב אחר המצב ומודאגים מההתפתחויות האחרונות", כך לדברי החברה.

 

מטרת ההשקעה המתוכננת בטורקיה, שאם תתקיים, תרחיב את מספר המפעלים של פולקסווגן ברחבי העולם ל-123 ותאחד את תהליך הייצור של פולקסווגן פאסאט והסקודה סופרב, בניסיון להרחיב את מכירות החברה במזרח אירופה ובמזרח התיכון.

הפגנות כורדים בסוריה הפגנות כורדים בסוריה צילום: איי אף פי

 

יצרנית הרכב הגדולה בעולם נאבקת בניסיון להתחרות ביריבותיה האסייתיות בשווקים האלה, עקב עלויות הייצור הגבוהות במפעליה במערב אירופה.

 

ממשלת ארה"ב, שאישרה להוציא את כל כוחותיה מסוריה, קראה אתמול לטורקיה ל"הפסקת אש מיידית" בסוריה והודיעה על סנקציות שיוטלו על שלושה בכירים טורקים ועל עלייה חדה במכסים על פלדה, בתגובה למבצע הצבאי אליו יצאה אנקרה בשבוע שעבר.

 

פולקסווגן ID3 פולקסווגן ID3

 

הדחייה בהקמת המפעל נרשמת לאחר שאמצעי התקשורת במדינה דיווחו ממש לאחרונה כי בכירי השלטון בטורקיה יחליפו את המכוניות הצמודות לפולקסווגן פאסאט וזאת בהוראת הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן.

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x