$
תעשייה ופיננסים

אשתו של קרלוס גוהן: הנשיא מקרון מתעלם מאיתנו

קרול גוהן, רעייתו של מי שעמד בראש רנו ניסאן ועצור ביפן בחשד לשחיתות, טוענת שמארמון האליזה לא מגיבים לבקשותיה לעזרה: "השתיקה משם היא מחרישת אוזניים"

שירות כלכליסט 10:1013.10.19

קרול גוהן, אשתו של יו"ר ומנכ"ל רנו ניסאן המודח קרלוס גוהן, טוענת שצרפת אינה עושה מספיק כדי לעזור לבעלה, שעדיין ממתין למשפטו ביפן. זאת למרות שחלפה יותר משנה מאז מעצרו המפתיע בגין חשד למרמה ושחיתות, כולל שימוש במשאבי החברה לצרכיו האישיים.

 

 

 

בראיון שהעניקה ל"ז'ורנל דה דימאנש" אמרה גוהן שנשיא צרפת עמנואל מקרון לא הגיב לבקשותיה לעזרה. לדבריה, "השתיקה מארמון האליזה היא מחרישת אוזניים. חשבתי שצרפת היא ארץ שמגנה על הנחת החפות של אדם. הם שכחו כל מה שקרלוס עשה עבור כלכלת צרפת ועבור רנו. המסר שיוצא מכך הוא שבצרפת אם אתה עשיר ומנהל תאגיד, אתה אינך מוגן ע"י המדינה שלך".

 

בנוסף לרנו, גוהן ניהל גם את ניסאן מוטורס במשך שנים, ושימר את השותפות בת שני העשורים בין שתי החברות עד מעצרו בנובמבר שעבר. "כל מה שאנחנו מבקשים הוא כבוד לזכויות האדם שלו ואת זכותו להגן על עצמו, ומשפט מהיר ביפן או בצרפת, שהוא אזרח שלה" כך אשתו.

 

שלשום (ו') נודע כי תיירי בולורה, מנכ"ל רנו הנוכחי, הודח מתפקידו. בולורה בן ה 56 נחשב ל"קורבן" של הנסיבות המתוחות בין רנו ובין ניסאן בקונצרן העולמי, שהפכו עוד יותר מתוחות מאז הדחת גוהן. לפי הערכות, בולורה שילם את מחיר קירבתו לגוהן ועל כך שנחשב לבן טיפוחיו של האחרון.

 

 

קרול וקרלוס גוהן קרול וקרלוס גוהן צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x