$
תעשייה ופיננסים

בית משפט בארה"ב הקפיא ההליכים נגד יצרנית האופיואידים פרדו - עד 6 בנובמבר

יצרנית התרופות, המואשמת בשיווק אגרסיבי של משככי כאבים שגרמו למותם של מאות אלפי בני אדם, ביקשה לדחות את ההליכים המשפטיים בחצי שנה, במטרה לנהל מו"מ עם התובעים; השופט דחה את ההליכים ב-30 יום, במהלכם ייחשף מידע פיננסי אודות בעלי החברה, משפחת סאקלר

שירות כלכליסט 17:1312.10.19
בית משפט לפשיטות רגל הורה אמש על הקפאת הצעדים המשפטיים נגד יצרנית האופיואידים פרדו פאמה ובעליה, משפחת סאקלר, עד 6 בנובמבר.

 

נגד פרדו הוגשו כ-2,600 תביעות בארה"ב, בין השאר על ידי 25 מדינות, בטענה שהיא אחראית במידה ניכרת למגפת ההתמכרות למשככי כאבים (אופיואידים). בעקבות כך הגישה החברה בקשה לפשיטת רגל (צ'פטר 11).

  

במקביל הגיעה פרדו להסדר פשרה עם 24 מדינות בארה"ב, בהיקף של כ-12 מיליארד דולר.

 

מייסדי פרדו - ריימונד שנפטר ב-2017 ואשתו בוורל מייסדי פרדו - ריימונד שנפטר ב-2017 ואשתו בוורל צילום: Perdue Pharma

 

יצרנית התרופות ביקשה לדחות את ההליכים המשפטיים בחצי שנה, במטרה לנהל מו"מ עם התובעים.

  

בסופו של דיון בן 7 שעות, השופט רוברט דריין מבית המשפט הורה לדחות את ההליכים בכ-30 יום בלבד. בין השאר סוכם כי משפחת סאקלר תאפשר גישה טובה יותר לנתונים הפיננסים שלה.

 

״אנחנו מאוכזבים מפסיקת בית המשפט, אך מרוצים מכך שהגביל בזמן את ההליכים המשפטיים לפחות מ-30 יום, אמר וויליאם טונג, התובע הכללי של מדינת קונטיקט. ״נשתמש בזמן הזה להבטיח שנקבל גישה למידע הפיננסי אודות משפחת סאקלר, ונגיע מוכנים למשפט ב-6 בנובמבר כדאי שפרדו ומשפחת סאקלר ייתנו את הדין".

 

פרדו מסרה כי "מדובר בהחלטה החיונית לשמירת נכסי החברה לטובת הציבור האמריקאי. החברה תפעל במהלך ההקפאה כדי להשיג תמיכה בהסדר".

  

בתביעות נטען פרדו ומשפחת סאקלר תרמו למשבר הבריאות הציבורי שגבה את חייהם של קרוב ל-400 אלף בני אדם מאז שנת 1999, בכך ששיווקו באגרסיביות משככי כאבים תוך שהם ממעיטים בערך סיכוני ההתמכרות שהם טומנים בחובם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x