שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

רוצים להאריך חיים? קחו כלב

מחקר חדש מלמד כי לבעלי כלבים יש 24% פחות סיכון לסיבות מוות, בהשוואה לאנשים ללא כלבים. בעלות על כלבים בקרב אלו הסובלים ממחלות של הלב וכלי דם אף מגינה עליהם יותר

שירות כלכליסט 21:1212.10.19

מסתבר שהכלב שלכם לא צריך להיות ״לאסי״ ולבצע פעולות הרואיות כדי להציל את חייכם. מספיק שכדור הפרווה החביב עליכם ישכב בבית, לא יעשה דבר, ידרוש ממתקים – וכבר הסיכויים שלהם למות יורדים ב-24%, כך לפי בחינה של עשרה מחקרים אשר בחנו מידע לגבי 3.8 מיליון אנשים.

 

המחקר החדש, אשר פורסם במגזין Circulation, מציע חדשות טובות לאוהבי כלבים. בעלות על כלבים קשורה ב-24% פחות סיכון לסיבות מוות, בהשוואה לאנשים ללא כלבים, כך לפי מחברי המחקר.

 

בעלות על כלבים בקרב אלו הסובלים ממחלות של הלב וכלי דם אף מגינה עליהם יותר. הסיכוי למות מהתקף לב, למשל, יורד ב-65% למי שמגדל כלב. הסיכוי למות אחרי שבץ, הוא ב-27% פחות לבעלי כלבים.

 

 

מפיג את הבדידות מפיג את הבדידות צילום: גטי אימג'ס

 

למה בעלות על כלבים קשורה עם הגנה על בריאותינו? ההסבר הראשון, והמובן מאליו הוא שטיפול בכלב מצריך לרוב הליכות רבות, ומשחקים משותפים, וכך כל תוספת של תנועה יכולה לשמור על לב בריא, ואף לעזור לו להחלים אחרי מחלה.

 

"מספר מחקרים מראים, כי בעלות על כלבים בהכרח מעלה את הפעילות הגופנית (כמו שיעיד כל מי שניסה בחוסר הצלחה לישון אחרי הזמן בו כלבו רגיל לרדת לסיבוב הבוקר)", כותב ד"ר דרוב ס. קאזי במאמר המלווה את הממצאים. מחקרים מראים שאפילו כמות קטנה של הליכה המתווספת לבעלי כלבים משפיעה על בריאותם, כך שחלק זה של ההסבר אינו הפתעה גדולה.

 

"כלבים מציעים חברה, מורידים את הלחץ והבדידות"

 

היבטים אחרים המקשרים בין בעלות על כלבים ובריאות הם כבר פחות צפויים. למשל, כשאדם הולך עם כלבו לעשות את צרכיו, הוא עושה את זה בחוץ. לפי ד"ר קאזי, גם להימצאות בחוץ ישנם יתרונות בריאותיים גדולים. גוף האדם עובד טוב יותר כשהוא נמצא בטבע.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

לבסוף, כפי שיספרו לכם בעלי כלבים, כלב עוזר להפגת הבדידות, ובדידותֿ, כך הראה המדע, יכולה למעשה להזיק לגוף האדם כמו עישון של 15 סיגריות ביום. (כן. זאת עובדה אמיתית, מתוך מחקר מכובד שנעשה בנושא).

 

"כלבים מציעים חברה, מורידים את הלחץ והבדידות, מעלים את הערך העצמי, ומשפרים את מצב הרוח באופן כללי", מדגיש קאזי. השיפור הנוצר בבריאות הנפשית מתרגם לפחות לחץ שלרוב יוצר שחיקה של הגוף והלב.

 

כך שאם יש לכם בעיה בלב, אתם בהחלט צריכים לשקול לקחת כלב, אבל אל תחכו לחדשות קודרות מהקרדיולוג שלכם, כדי לעשות זאת.

 

"ההבנה הכללית של מחלות לב וכלי דם היא שהטמעה של התנהגויות בריאות יותר, כמה שיותר מוקדם, היא הדרך הבטוחה, כמו הליכה והימנעות מעישון. ואני חושב שבעלות על כלב היא חלק מזה", אמרה ל-CNN המחברת הראשית של המחקר קרוליין קראמר.

 

בעוד שסוג כזה של מחקר לא יכול להוכיח לגמרי שעם בעלות על כלב מגיעים גם כל היתרונות הללו, ההוכחות שתפוח האדמה השעיר ששוכב לכם על הספה עוזר לכם לחיות טוב יותר ללא ספק מתחילות להיערם.

 

אבל זה רק ממתיק קטן לאוהבי כלבים. הם יודעים כבר שכלבם האהוב עושה כל יום מאושר יותר. המחקר הזה בסך הכל מראה שבנוסף לכל האהבה הזאת שהוא נותן, הכלב שלכם נותן לכם גם עוד קצת חיים.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x