$
חברה וסביבה

יוניליוור תחתוך את השימוש בפלסטיק - יצומצם ב-400 מיליון טונה בשנה

ענקית מוצרי הצריכה הבריטית-הולנדית הציבה יעד צמצום של 50% בשימוש בפלסטיק חדש במוצריה עד ל-2025 - תספק מוצרים למילוי מחדש, ותרחיב מהותית את השימוש בפלסטיק ממוחזר

שירות כלכליסט 18:5107.10.19

יוניליוור יוצאת למהלך של צמצום חד בשימוש בפלסטיק: ענקית מוצרי הצריכה הבריטית-הולנדית מודיעה היום כי בכוונת לחתוך ב-50% את השימוש בפלסטיק חדש במוצריה עד לשנת 2025.

 

 

ההחלטה התקבלה כחלק מההתחייבות שלקחה על עצמה יוניליוור בחודש יולי, להתנהל באופן שישקף אחריות סביבתית גדולה יותר, תוך ויתור על מוצרים שגורמים פגיעה בסביבה.

 

יצרנית מותגי דאב (Dove), בן אנד ג'ריס, מגנום, ועוד מאות מותגים בתחומי המזון, הניקיון, הטיפול בגוף ובפנים, ועוד, הודיעה היום כי החל משנת 2025 תעשה שימוש בלא יותר מ-386 אלף טונה של פלסטיק חדש מדי שנה - בהשוואה ל-772 אלף טונה בשנת 2018.

 

 

גלידות בן אנד ג'ריס גלידות בן אנד ג'ריס צילום: עמית שעל

 

 

על מנת להגיע ליעד האמור, יוניליוור תספק ללקוחות בחלק ניכר ממוצריה שני סוגי אריזות: האחת לשימוש חוזר, שבה ייעשה במידת הצורך שימוש בפלסטיק, וגרסה נוספת ללא אריזה, שאותה ניתן יהיה להכניס לאריזה המרוקנת. כל זאת, לדברי החברה, תוך הקפדה מרבית על נוחות השימוש והבטיחות של המוצרים.

 

"יש יותר מדי זיהום פלסטיק בסביבה, והעובדה היא שיותר מדי ממנו נושא את השם שלנו", נאמר בהודעת יוניליוור.

 

החברה מפתחת בימים אלה שיטות חדשות לאריזת המוצרים, שבהם עושים שימוש מדי יום, לפי נתוניה, 2.5 מיליארד בני אדם ב-190 מדינות. יוניליוור כבר החלה למעשה למכור בחלק מהמקומות ארטיקים ללא אריזת פלסטיק ומוצרי ניקוי באריזה לשימוש חוזר עם אפשרות למילוי מחדש של החומר.

לוגו יוניליוור במפעל דיאודורנטים במקסיקו לוגו יוניליוור במפעל דיאודורנטים במקסיקו צילום: Unilever

 

 

החברה תפעל במקביל להרחבת השימוש בפלסטיק ממוחזר במוצריה. במסגרת ההודעה נאמר שהיעד בתחום זה הוא שעד 2025 החברה תאסוף, תמחזר ותעבד לייצור מחדש יותר אריזות פלסטיק שלה מכפי שהיא מוכרת. על מנת להגיע ליעד זה יוניליוור תשקיע בקווי האיסוף ובמכונות מחזור, תשלם עבור פעולות איסוף ותרכוש פלסטיק ממוחזר מחברות אחרות.

 

בהודעת יוניליוור אומר מנכ"ל החברה אלן ג'ופה (Alan Jope) שההיקף העצום של פגיעת הפלסטיק בסביבה מחייב "חשיבה מחדש" על גישת החברה לנושא האריזה והמוצרים שלה. "הדבר דורש מאיתנו לספק חומרים חדשים וחדשניים, ולשפר במהירות את המודל העסקי שלנו, באמצעות אפשרויות של שימוש מחדש ומילוי מחדש".

 

יוניליוור נסחרת בבורסה של לונדון (במקביל למסחר באמסטרדם) בשווי של 130 מיליארד פאונד - מניית החברה טיפסה ב-17.5% מתחילת השנה בבורסה של לונדון. מדד פוטסי 100 עלה בתקופה זו ב-7%. נסטלה טיפסה ב-35% מתחילת 2019 בציריך, פרוקטר אנד גמבל טיפסה ב-34% בתקופה זו בניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x