$
תעשייה ופיננסים

בכירי WeWork לעובדים: פיטורים - עוד החודש

לפי דיווחים, החברה שההנפקה שלה בוטלה צפויה לקצץ אלפי משרות; המנכ"לים החדשים ארטי מינסון וסבסטיאן גנינגהם והמייסד מיגל מקלבי אמרו לעובדים כי הפיטורים יבוצעו באופן "אנושי"

שירות כלכליסט 13:5404.10.19

בכירי חברת השכרת חללי העבודה WeWork עדכנו את העובדים כי צפויים קיצוצים בכוח האדם כבר החודש. כך מדווחת סוכנות בלומברג.

 

בפגישה שנערכה עם העובדים ביום חמישי, הודיעו המנכ"לים החדשים ארטי מינסון וסבסטיאן גנינגהם והמייסד מיגל מקלבי כי הצעדים להפחתת העלויות יכללו פיטורי עובדים, כך על פי אנשים שהשתתפו בפגישה אך ביקשו להישאר בעילום שם. הבכירים הדגישו כי הפיטורים יבוצעו "באופן האנושי ביותר".

 

בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג כי החברה האם, We Co. שוקלת פיטורים, וכי מספר המשרות המקוצצות עלול להגיע לאלפים, כשלפי חלק מההערכות מדובר בלפחות 2,000 משרות, כולל בחטיבות העסקיות. מדובר יהיה ב-16% מכוח העבודה של החברה המונה 12,500 עובדים, נכון ליוני. עם זאת, הדיונים בנושא נמשכים, והמספר הסופי של המפוטרים עלול להשתנות.

 

מ-WeWork לא נמסרה תגובה לדיווח.

 

ארטי מינסון ארטי מינסון צילום: בלומברג

 

בפגישה אתמול התנצל מינסון בפני העובדים על חוסר הוודאות שאפף את החברה בשבועות האחרונים. הפגישה התקיימה במטה החברה במנהטן והועברה בסטרימינג לכל העובדים.

 

הבכירים הדגישו כי הלקוחות והדיירים של WeWork עדיין מעוניינים בשירותים שלה, ולכן קראו לעובדים להמשיך ולהתמקד בעסקי הליבה ובלקוחות. עוד הוסיפו כי הם מצפים שהחברה תמשיך לצמוח, אך בקצב איטי יותר, ובמקביל הם ככל הנראה יצמצמו חלק מהפעילות בניסיון להגיע לעסק ב"גודל הנכון".

 

הפגישה התקיימה לאחר שהוחלט כבר על דחיית התוכנית לבצע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO), תוכנית שהסתבכה וגרמה לעזיבתו של המייסד והמנכ"ל אדם נוימן. המנכ"לים החדשים מתכוונים להתמקד מחדש בעסקי הליבה - השכרת חללי משרדים - ולפיכך בוחנים אפשרות של מכירת חלק מהרכישות שבוצעו בשנים האחרונות, בהן פלטפורמת ארגון האירועים Meetup, סטארט-אפ ניהול המשרדים Managed by Q וחברת השיווק קונדקטור.

 

החברה גם מבטלת את כנס WeWork Global שהיה אמור להתקיים בחודשים הקרובים בלוס אנג'לס. מדובר לרוב בכנס מנופח ועתיר מפורסמים. בכנס האחרון שהתקיים בינואר השתתפו בין השאר ג'יידן סמית ואדם ריפון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x