$
תעשייה ופיננסים

לאחר כעשור: מנכ"ל BP בוב דאדלי פורש מתפקידו

דאדלי, שעובד בענקית האנרגיה כבר 40 שנה, יוחלף במרץ 2020 על ידי ברנרד לוני, האחראי כיום על תחום חיפושי הגז והנפט בחברה; לדבריו, "זו היתה הזדמנות של פעם בחיים לשרת את החברה הזו ולעבוד בתעשייה בארבעת העשורים האחרונים"

שירות כלכליסט 10:4104.10.19
רוברט (בוב) דאדלי, מנכ"ל חברת האנרגיה BP, יפרוש מתפקידו בסוף מרץ 2020, כך מסרה החברה.

 

דאדלי, שעובד בחברה כבר 40 שנה, מתוכם קרוב לעשור בתפקיד המנכ"ל, יוחלף על ידי בכיר אחר בחברה - ברנרד לוני. האחראי כיום על תחום חיפושי הגז והנפט.

 

בהצהרה שפרסמה ענקית האנרגיה נמסר כי דאדלי (64) יפרוש מניהול הפעילות היום-יומית לאחר פרסום התוצאות הפיננסיות לשנה הנוכחית ב-4 בפברואר, 2020. הוא יפרוש רשמית ב-31 במרץ.

 

לוני (49), ימשיך בתפקידו הנוכחי כראש חטיבה עד 5 בפברואר, ולאחר מכן יעבור חפיפה עם דאדלי.

 

בוב דאדלי בוב דאדלי צילום: אוראל כהן

"זו היתה הזדמנות של פעם בחיים לשרת את החברה הזו ולעבוד בתעשייה בארבעת העשורים האחרונים. עבדתי עם הרבה אנשים מסורים מכל רחבי העולם – בתוך החברה ומחוצה לה, ואני גאה עד מאוד בכל ההישגים שלנו כדי לספק אנרגיה לעולם", מסר דאדלי בהצהרה.

 

"ברנרד הוא בחירה מעולה להוביל את החברה. הוא מכיר את BP ואת התעשייה שלנו יותר מכל אחד אחר, אך הוא גם יצירתי ואינו מוגבל על ידי שיטות עבודה מסורתיות. אין לי שום ספק שהוא יוביל בחכמה את BP בתקופת המעבר ליתיד עם רמות פחמן נמוכות", הוסיף.

 

דאדלי מונה לתפקיד באוגוסט 2010 והחליף את טוני הייווארד, שנאלץ לפרוש לאחר אסון דליפת הנפט במפרץ מקסיקו, שגרם לחברה להפסד של 17.2 מיליארד דולר ברבעון אחד. אף שתחת כהונתו של דאדלי הצליחה החברה להסדיר את כל ענייניה המשפטיים כתוצאה מהדליפה, הכהונה שלו לא היתה חפה משערוריות, כך למשל ב-2016 הוא זכה להעלאה של 20% בשכר בעוד שהחברה דיווחה על הפסד של מעל 6 מיליארד דולר וקיצצה אלפי משרות.

 

ב-12 החודשים האחרונים נחלשה מניית החברה ב-18%. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x