$
בשולי החדשות

מיליארדרים זה כל כך 2019: היכונו לביאת הטריליונרים

מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס הוא בעל הפוטנציאל הגבוה מבין עשירי העולם להפוך לטריליונר, וזה יקרה כבר ב-2025 - כך לפי פלטפורמה שמשתמשת בהערכות שווי היסטוריות של עשירי העולם. מתי זה יקרה לצוקרברג, ומי עוד ברשימה?

שירות כלכליסט 07:1804.10.19
מייסד אמזון ג'ף בזוס הוא האדם העשיר בעולם, עם הון שהוערך על ידי מגזין פורבס כעומד על 114 מיליארד דולר. ההישג שלו מרשים במיוחד בהתחשב בכך שהוא האדם הראשון שעקף את רף ה-100 מיליארד דולר, אך ההישג הזה יכול להפוך למרשים אף יותר אם יהפוך גם לראשון שיזכה בתואר הנחשק – טריליונר.

 

בהתבסס על פלטפומת Comparisun שמשתמשת בהערכות שווי היסטוריות של האנשים העשירים בעולם, באתר ביזנס אינסיידר חישבו את הזמן שייקח לעשירי העולם הנוכחיים להגיע לטריליון דולר הראשון שלהם. הפלטפורמה השתמשה בשיעור הצמיחה השנתי הממוצע בחמש השנים האחרונות הן של הונם של העשירים והן של החברות שהם הקימו או עומדים בראשן כדי לבדוק כמה שנים ייקח לשווי ההון של המיליארדרים להוסיף אפסים.

 

מבין 25 האנשים העשירים ביותר כיום, ל-11 מהם יש ממש סיכוי להפוך לטריליונרים עוד בתקופת חייהם.

 

1. ג'ף בזוס: מייסד ומנכ"ל ענקית המסחר המקוון אמזון מחזיק בתואר האדם העשיר בעולם כבר יותר משנתיים. גם לאחר גירושיו מוקדם יותר השנה מאשתו ב-25 השנים האחרונות והסדר הגירושים היקר אליו הגיעו, במסגרתו שילם לה 38 מיליארד דולר, הוא ממשיך להחזיק בתואר, בהפרש משאר העשירים ברשימה. לפי החישובים, הוא בעל הפוטנציאל להפוך לטריליונר הראשון בעולם, מה שעשוי לקרות כבר ב-2025 כשיהיה בן 62.

 

מייסד אמזון, ג'ף בזוס מייסד אמזון, ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

2. שו ג'יאין: יו"ר חברת הנדל"ן השנייה בגודלה בסין, צ'יינה אברגרנדה גרופ, צפוי להיות הטריליונר השני בעולם כבר ב-2026 כשיהיה בן 68. החברה שלו בנתה מעל 800 פרויקטים ב-280 ערים בסין, והונו האישי עומד כיום על 23.7 מיליארד דולר.

 

3. ג'ק מא: נציגות סינית שנייה ברשימה. מא, שפרש רק לפני חודש מתפקידו כיו"ר עליבאבא, פלטפורמת המסחר המקוון שהקים, יהפוך לפי החישובים לטריליונר בעוד עשור, ב-2029 כשיהיה בן 65. כיום הוא נחשב לאחד מעשירי סין עם הון אישי מוערך של 35.6 מיליארד דולר, והוא דורג במקום ה-21 ברשימת האנשים המשפיעים ביותר בעולם של מגזין פורבס.

ג'ק מא ג'ק מא צילום: רויטרס

 

4. מא הואטנג: היזם שמאחורי ענקית הטכנולוגית הסינית טנסנט, המוכר גם בכינוי פוני מא. לפי ההערכות, הוא יחליף את התואר לטריליונר ב-2032 כשיהיה בן 61. הוא כבר היה הסיני הראשון שנכנס לעשירייה הראשונה של עשירי העולם של מגזין פורבס, ושווי ההון הנוכחי שלו עומד על 37.7 מיליארד דולר.

 

5. מוקש אמבאני: הטייקון ההודי שעומד בראש תאגיד ריליאנס אינדסטריז כבר מחזיק בתואר האדם העשיר ביותר בהודו. הוא יחזק את כוחו ויהפוך לטריליונר לפי החישובים ב-2032 כשיהיה בן 75. הוא מחזיק ב-45% מהתאגיד, שהתרחב בשנים האחרונות גם לתחום הסלולר והונו נאמד ב-24 מיליארד דולר.

מוקש אמבאני מוקש אמבאני צילום: איי פי

 

6. ברנר ארנו: ארנו עומד בראש חברת מותגי היוקרה הגדולה בעולם, LVMH. הוא האדם העשיר ביותר באירופה, ולזמן קצר השנה אף עקף את ביל גייטס והפך לאדם השני העשיר ביותר בעולם. בכל זאת, הוא יהפוך לטריליונר רק ב-2032, כשיהיה כבר בן 84, כך שיהיה אחד האנשים המבוגרים ברשימה המכובדת.

 

7. מארק צוקרברג: בניגוד מוחלט לארנו, צוקרברג האמריקאי יהיה דווקא האדם הצעיר ביותר שהופך לטריליונר. הוא יעשה זאת ב-2035 כשיהיה בן 51 בלבד. הונו מוערך כיום כעומד על 69 מיליארד דולר, והוא כבר מחזיק בתואר המיליארדר הצעיר ביותר שהרוויח את הונו בעצמו, זאת לאחר שנכנס לראשונה למועדון ב-2007 כשהיה בן 23 בלבד.

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: youtube

 

8. סטיב באלמר: מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר צפוי להפוך לטריליונר בעוד 20 שנה כשיהיה בן 83. כיום הונו עומד על 51.3 מיליארד דולר, והוא הבעלים של קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס קליפרס, עליה שילם 2 מיליארד דולר.

 

9. מייקל דל: מנכ"ל ומייסד יצרנית המחשבים דל, מדורג במקום ה-20 ברשימת עשירי העולם עם הון של 32.2 מיליארד דולר. לפי החישובים, הוא ירוויח את הטריליון הראשון שלו ב-2042 כשיהיה בן 78.

 

10. לארי פייג' וסרגי ברין: מייסדי גוגל צפויים להפוך לטריליונרים ביחד ב-2050 כשיחגגו יום הולדת 77. פייג' משמש כיום כמנכ"ל אלפבית, החברה האם של גוגל והונו עומד על 51.1 מיליארד דולר. ברין הוא נשיא אלפבית עם הון של 50 מיליארד דולר.

 

מימין סרגיי ברין ולארי פייג' מימין סרגיי ברין ולארי פייג' צילום: אי פי איי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x