שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

חפשו באנטרקטיקה: Airbnb מציעה - מסע של חודש בקוטב הדרומי

המסע מיועד לחמישה טיילים שיסייעו בהתנדבות במחקר סביב השפעת המיקרו-פלסטיק על היבשת הקפואה; לפי החברה, מדובר ב"הזדמנות של פעם בחיים לצאת למסע לגבול הקפוא של הציוויליזציה ולעזור לנו להבין טוב יותר את השפעת בני האדם על הסביבה"; אין צורך בניסיון מדעי

שירות כלכליסט 22:1730.09.19

חברת Airbnb קוראת לכל מגיני האקלים בעולם להצטרף למסע על חשבונה לאנטרקטיקה: חמישה טיילים ברי מזל יזכו בהזדמנות לעבוד בהתנדבות עם מדענים שחוקרים את שינויי האקלים בחורף הקרוב ביבשת הקפואה. את בקשת ההצטרפות ניתן להגיש בכתובת זו עד ה-8 באוקטובר.

 

 

 

Airbnb חברה לצורך הפרויקט לארגון Ocean Conservancy, על מנת לארגן את המסע לאנטרקטיקה בדצמבר הקרוב עם קירסטי ג'ונס-וויליאמס, מדענית אקלים שחוקרת את השפעת המיקרו-פלסטיק - אותם סיבים פלסטיים מזהמים - על אנטרקטיקה. "אני מחפשת אנשים מלאי התלהבות שישמחו לקחת חלק בעבודה ושכשיחזרו הביתה ישתפו בממצאינו את העולם", כך כתבה ג'ונס-וויליאמס בהודעה לעיתונות.

 

נופים באנטרקטיקה נופים באנטרקטיקה צילום: Airbnb

 

החברה קוראת למסע לאנטרקטיקה "שנת שבתון אנטרקטית", והיא מהווה "הזדמנות של פעם בחיים לצאת למסע לגבול הקפוא של הציוויליזציה ולעזור לנו להבין טוב יותר את השפעת בני האדם על הסביבה". אבל לא תצטרכו ניסיון מדעי כדי להגיש מועמדות לחוויה, שדרישותיה הפורמליות היחידות הן אהבת הרפתקאות ותשוקה לשימור הסביבה.

 

 צילום: Airbnb

 

המדענים שיובילו את המסע יאספו דגימות שלג לצורך המחקר, אך אחת ממטרותיהם היא גם חיפוש אחר רעיונות חלוציים להגנה על כדור הארץ ממיקרו-פלסטיק שנוצר ע"י פעילויות האדם. "מטרת השבתון האנטרקטי היא להעלות את המודעות להשפעת האדם על האקלים באחת מהמערכות האקולוגיות הכי פחות מוכרות והמבודדות ביותר בעולם," כך לדברי Airbnb.

 

 צילום: Airbnb

 

 צילום: Airbnb

 

 

 צילום: Airbnb

 

ההכשרה האיטנסיבית למסע בן החודש תיערך בנובמבר בצ'ילה, שם אנשי הצוות יכירו זה את זה ויעברו הכשרה שתכין אותם למחקר. בהמשך הם יבלו עשרה ימי מחקר באנטרקטיקה, ויזכו גם לבקר בקוטב הדרומי ולטייל בשורת אתרים.

 

"למשלחת הזאת תהיה עבודה קשה, עם כושר עמידה שנחוץ לתנאים הקשים האלה. אנו מחפשים אנשים מלאי התלהבות, עם תחושת אחריות גלובלית, שישמחו להיו חלק מהצוות ולשתף בממצאינו את העולם", כך כתבה ג'ונס-וויליאמס.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x