תעשייה ופיננסים

מנכ"ל ארמקו: "הצלחנו למנוע פגיעה קשה הרבה יותר בשוק הנפט ובכלכלה הגלובלית"

אמין נאסר אמר כי מתקפת הרחפנים על מתקני הנפט של החברה הסעודית "איחדה 70 אלף מאיתנו סביב המשימה לחזור במהירות ובביטחה לפעילות מלאה"; לדבריו, "לא החמצנו אפילו משלוח אחד לחו"ל"

שירות כלכליסט 18:0121.09.19

חברת ארמקו הסעודית יצאה מהמתקפות על מתקני הנפט שלה "חזקה יותר מאי פעם", כך כתב מנכ"ל החברה אמין נאסר לעובדיו. הוא חזר על ההערכה שלפיה החברה צפויה לחזור לתפוקה מלאה עד סוף החודש.

 

המתקפות שאירעו ב-14 בספטמבר במפעלי אבקאיק וחוראיס, שניים מהגדולים ביותר בממלכה, גרמו לשריפות ענק ונזק משמעותי. בעקבות כך תפוקת יצואנית הנפט הגדולה בעולם ירדה בחצי, ב-5.7 מיליון חביות ביום.

 

"השריפות שהיו מיועדות להרוס את ארמקו הביאו לתוצאה לא צפויה: הן איחדו 70 אלף מאיתנו סביב המשימה לחזור במהירות ובבטחה לפעילות מלאה, והחברה יצאה מהתקרית חזקה יותר מאי פעם", כתב נאסר בהודעתו, שפורסמה לרגל יום הלאום הסעודי, שנחגג ב-23 בספטמבר.

 

לדבריו, "כל שנייה חשובה ברגעים כאלה, ואם לא היינו פועלים במהירות על מנת להכיל את השריפות, ההשפעה על שוק הנפט ועל הכלכלה הגלובלית הייתה קשה הרבה יותר".

 

השריפה במתקני ארמקו השריפה במתקני ארמקו צילום: רויטרס

 

שישה ימים לאחר המתקפה, שפגעה בלב תעשיית האנרגיה הסעודית והעצימה את המאבק ארוך השנים מול יריבתה המושבעת איראן, ארמקו הממשלתית הזמינה כתבים לצפות בנזק ובפעילות התיקון.

 

 אלפי עובדים וקבלנים הועברו מפרויקטים אחרים כדי לעבוד סביב לשעון ולהחזיר את התפוקה לרמתה הרגילה. ארמקו משנעת ציוד מארה"ב ומאירופה כדי לבנות מחדש את המתקנים שנפגעו, כך אמרו פקידי החברה לכתבים. החברה כבר החזירה חלק מהתפוקה שנפגעה, ותחזור לרמות תפוקה של לפני המתקפה עד סוף החודש, כך לדברי נאסר.

 

"לא החמצנו אפילו משלוח בודד ללקוחותינו בחו"ל כתוצאה מהמתקפות, ונמשיך לעמוד במשימתנו לספק את האנרגיה שהעולם צריך".

 

שר האנרגיה הסעודי הנסיך עבדול עזיז בין סלמן אמר ביום שלישי שסעודיה השתמשה בעתודותיה כדי לשמור על אספקת נפט ללקוחות בתוך ומחוץ לממלכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x