$
חברה וסביבה

"הבטחה למען האקלים": התוכנית של בזוס לשמירה על הסביבה

מנכ"ל אמזון חשף תוכנית חדשה להתמודדות עם משבר האקלים; אמר שהוא מצפה שהחברה תגיע ל-0% פליטות פחמן עד 2030; אמזון גם תקנה 10,000 רכבי חלוקה חשמליים

שירות כלכליסט 20:4319.09.19

מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, חשף תוכנית חדשה להתמודדות עם משבר האקלים, והתחייב על כך שענקית הקמעונאות בראשותו עומדת בהתוויותיו של הסכם פריז עשר שנים לפני הלו"ז שנקבע בו.

 

 

 

במסגרת "הבטחה למען האקלים" שפרסם, בזוס הבטיח גם למדוד ולדווח על רמת פליטות המזהמים של אמזון על בסיס קבוע, ליישם אסטרטגיות להפסקת פליטות פחמן, ולשנות את האסטרטגיה העסקית של החברה כדי לקזז את כל הפליטות המזהמות האחרות שפעילותה גורמת. בזוס אמר שהוא מצפה ש-80% מניצולת האנרגיה של אמזון תגיע ממקורות מתחדשים עד 2024, עלייה לעומת 40% כיום, וזאת לפני שתעבור לרמה של 0% פליטות עד 2030.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

"אנחנו רוצים להשתמש בגודל ובפריסה שלנו כדי להוביל את הדרך", אמר בזוס במועדון העיתונות הלאומי שבוושינגטון, "מה שאפשר לומר הוא שמדובר באתגר קשה עבורנו כיוון שיש לנו תשתית פיזית גדולה מאוד. ולכן, אם אנחנו יכולים לעשות את זה, כל אחד יכול".

 

התוכנית קוראת גם לחברות נוספות להצטרף לאמזון בפעולה לכיוון אפס פליטות פחמן עד 2040 – עשור לפני היעד שנקבע בהסכם פריז. בהודעה נאמר גם שאמזון הסכימה לקנות 100,000 רכבי חלוקה חשמליים מיצרנית כלי הרכב Rivian. בזוס אמר שהמשלוח הראשון של הרכבים יתחיל לפעול ב-2021, ושהוא מעריך ש-100,000 רכבים חשמליים יפעלו עד 2024. המהלך הזה מסתמך על סבב הגיוס של ריביאן שהניב 700 מיליון דולר בפברואר, ושבראשו עמדה אמזון. אמזון השקיעה 440 מיליון דולר בריביאן, כך על פי ההודעה.

 

אמזון תעבוד עם חברות שנמצאות בשרשרת האספקה שלה כדי לעזור להן להפחית את פליטות הפחמן ולהגיע לאותם יעדים שמצוינים בתוכנית. היא מתכננת גם לדון עם תאגידים גדולים נוספים בניסיון לשכנע אותם לאמץ את התוכנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x