$
תעשייה ופיננסים

אנהאוזר בוש תגייס 4.8 מיליארד דולר בהנפקה בהונג קונג

זהו הניסיון השני של החברה למכור אחזקת מיעוט בחטיבה האסייתית שלה, באדוויזר, לאחר שבחודש יולי ביטלה את ההנפקה המתוכננת

שירות כלכליסט 23:5018.09.19

ענקית הבירה אנהאוזר בוש נערכת להנפקת החטיבה האסייתית שלה, באדוויזר, בסוף החודש בבורסת הונג קונג. זאת, לאחר שמוקדם יותר השנה דחתה החברה את ההנפקה. על כך מדווח "פייננשל טיימס".

 

החברה, שמותגי הבירה שבבעלותה כוללים את סטלה ארטואה, באדוויזר ובקס, הודיעה שלשום כי בכוונתה לגייס באמצעות ההנפקה 4.8 מיליארד דולר, במהלך שיעניק לחטיבה שווי של 50 מיליארד דולר.

 

זהו הניסיון השני של החברה למכור אחזקת מיעוט בחטיבה. בחודש יולי ביטלה את ההנפקה המתוכננת, שהייתה אמורה לשלשל לכיסה קרוב ל־10 מיליארד דולר ולהיות הגדולה ביותר השנה. אנהאוזר טענה אז כי הסנטימנט בשווקים אינו מתאים לביצוע המהלך. זאת, על רקע מלחמת הסחר הניטשת בין סין וארה"ב ואי היציבות הפוליטית והחברתית בהונג קונג.

 

באדוויזר באדוויזר

מאז חתכה החברה את יעד גיוס ההון שלה בחצי. הפחתת יעד הגיוס תהפוך את ההנפקה לשנייה בגודלה מאז תחילת השנה, אחרי ההנפקה של ענקית הנסיעות השיתופיות אובר בבורסת ניו יורק במאי, אז גייסה אובר 8.1 מיליארד דולר.

 

ימים ספורים לאחר ביטול ההנפקה, מכרה אנהאוזר את חטיבת הבירות האוסטרלית שלה לאסאהי היפנית תמורת 11 מיליארד דולר.

 

אף שבחברה הזהירו כי יבטלו שוב את ההנפקה אם לא יצליחו לעמוד ביעד התמחור שקבעה של 27־30 דולר הונג קונגי למניה, המצב הפעם נראה מבטיח יותר, שכן קרן העושר הסינגפורית כבר התחייבה לרכוש מניות בשווי מיליארד דולר ולהחזיק בהן למשך ששה חודשים לפחות.

 

"ההנפקה תלויה בהערכת השווי הנכונה ובתנאים הנכונים בשוק. בעולם שלנו, אין לדעת מה יוליד יום או מה יקרה בשבוע הבא", מסר מנכ"ל החברה יאן קרייפס. "אבל אנחנו מאמינים שהמשקיעים יתמכו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x