תעשייה ופיננסים

איגוד עובדי תעשיית הרכב בארה"ב: "נשבית את ג'נרל מוטורוס בחצות"

ההסכם הקיבוצי של האיגוד עם GM פג היום בצהרים, אולם 46 אלף עובדי החברה לא הפסיקו את עבודתם. אם השביתה של עובדי החברה תצא לפועל היא תהיה הראשונה בתעשיית הרכב בארה"ב זה 12 שנים. בין הצדדים קיימים חילוקי דעות על השכר שישולם לעובדים, הביטחון התעסוקתי שלהם ושיתופם ברווחים

שירות כלכליסט 19:5215.09.19

איגוד עובדי תעשיית הרכב בארה"ב הזהיר היום (א ') כי 46 אלף עובדי ג'נרל מוטורס יפתחו בשביתה מחר ב-7 בוקר (שעון ישראל). זאת, אם הנהלת יצרנית הרכב לא תעמוד בדרישותיו. אם השביתה תצא לדרך היא תהיה השביתה הראשונה בתעשיית הרכב האמריקאית זה 12 שנים..

 

 

 

מהצהרת האיגוד עולה כי שני הצדדים עדיין רחוקים זה מזה במשא ומתן על חתימת הסכם קיבוצי חדש. ההסכם של האיגוד עם ג'נרל מוטורוס פג היום בצהרים, אך חברי האיגוד המועסקים ב-31 מפעלים של GM ו-21 מתקנים אחרים לא עזבו את עבודתם ולא חדלו לעבוד.

 

מטה ג'נרל מוטורס בדטריוט מטה ג'נרל מוטורס בדטריוט

 

באיגוד טוענים כי בין הצדדים למו"מ נותרו הבדלים משמעותיים "בכל הנוגע לשכר, גמלת שירותי בריאות, היחס לעובדים זמניים, עיגון ביטחון תעסוקתי ושיתוף ברווחים".

 

"יהיה קשה למצות את המו"מ בנושאים הללו ולהגיע להסכמה בזמן כדי להימנע משביתה", אמרה ל-CNN קריסטין דז'יצ'ק, סמנכ"לית העבודה והתעשייה במרכז לחקר הרכב, מכון חשיבה במישיגן. "אתה לא יכול לפתור את אחד מנושאים אלו בלי לפתור את כולם", אמרה.

 

אם האיגוד ימשיך לשביתה, היא תהיה השביתה הראשונה מאז שחברי האיגוד גרמו לעיצומים בג'נרל מוטורס בשנת 2007. "אנו מאוחדים במאמצים להשיג הסכם עבור חברינו ובני משפחותיהם", טען האיגוד.

 

GM, יצרנית הרכב האמריקאית הגדולה ביותר, אמרה בהצהרה שהיא מוכנה לעבוד מסביב לשעון כדי לנסות להגיע לעסקה לבניית "עתיד חזק לעובדים שלנו ולעסק שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x