$
חברה וסביבה

רוצים לעשות תואר ראשון באוניברסיטה הטובה בארה"ב? תכינו 300 אלף דולר

עפ"י דירוג מגזין U.S. News & World Report, אוניברסיטת פרינסטון שמרה על תוארה כאוניברסיטה הטובה בארה"ב לתואר ראשון. ממה מורכב שכר הלימוד הגבוה?

שירות כלכליסט 19:2114.09.19

אוניברסיטת פרינסטון שמרה על תוארה כאוניברסיטה הטובה בארה"ב לתואר ראשון, כך לפי הדירוג השנתי שמפרסם מגזין U.S. News & World Report. אחריה מדורגות אוניברסיטאות היוקרה הרווארד, קולומביה, MIT וייל. בדירוג נכללו 1,400 מוסדות שדורגו בהתבסס על קריטריונים כמו שיעור הבוגרים, משאבי הפקולטות, ביניהם גודל הכיתות, והצלחת הסטודנטים במבחני הקבלה.

 

 

 

פרינסטון קיבלה ניקוד גבוה בחלק גדול מהקטגוריות, כולל שיעור גבוה של מסיימים (98%). אך כל הטוב הזה מגיע עם תג מחיר גבוה למדי: דמי הלימוד לשנה עומדים על 73,450 דולר. מכיוון שמדובר על תואר של ארבע שנים הסכום המלא עומד על 293 אלף דולר. המחיר הגבוה מורכב מ-51,870 דולר דמי לימוד, 10,090 דולר למעונות, 7,060 דולר לארוחות, 930 דולר בתשלומים נוספים הקשורים למגורים ו-3,500 דולר בהוצאות נוספות כמו ספרי לימוד והוצאות אישיות.

 

אוניברסיטת הרווארד המדורגת שנייה גובה שכר לימוד דומה שנע בין 73 ל-78 אלף דולר, תלוי בגובה ההוצאות על נסיעות. על המחיר הזה יש להוסיף 3,700 דולר לכיסוי ביטוח הבריאות.

 

עם זאת, בפרינסטון מנסים לבוא לקראת הסטודנטים ומציעים כמה תכניות לתשלומים, כולל פריסה לעשרה תשלומים והלוואות. בהתאם, שיעור החובות של הסטודנטים המסיימים את התואר הוא בין הנמוכים בקרב האוניברסיטאות בארה"ב: 4% בלבד מהבוגרים סיימו את התואר עם חוב חציוני של 7,500 דולר בלבד.

 

סטנפורד והאוניברסיטאות של שיקגו ופנסילבניה חולשות יחד על המקום השישי בדירוג, נורת'ווסטרן מדורגת תשיעית ודיוק וג'ונס הופקינס מדורגות יחד במקום העשירי.

 

בנוסף לאוניברסיטאות הפרטיות, פרסם המגזין גם דירוג של האוניברסיטאות הציבוריות הטובות ביותר. אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס דורגה ראשונה בדירוג זה, ואחריה אוניברסיטת קליפורניה בברקלי ואוניברסיטת מישיגן.

 

10 האוניברסיטאות הטובות בארה"ב:

 

10. ג'ונס הופקינס

 

 צילום: בלומברג

 

 

10. דיוק

 

 

 

 

 

9. נורת'ווסטרן

 

 

 

6. אוניברסיטת פנסילבניה

 

 

 צילום: בלומברג

 

 

6. אוניברסיטת שיקגו

 

 

 צילום: priceonomics.com

 

 

6. סטנפורד

 

 

 

5. ייל

 

 

 

3. MIT

 

 

 צילום: Boston.com

 

3. קולומביה

 

 

 צילום: Columbia university

 

2. הרווארד

 

 

 צילום: Harvard

 

1. פרינסטון

  

 צילום: cc by davedgd

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x