$
תעשייה ופיננסים

דירוג האוניברסיטאות העולמי: אוקספורד ראשונה, בישראל - אוניברסיטת ת"א

עפ"י דירוג המגזין הבריטי Times Higher Education, המכון הטכנולוגי של קליפורניה (caltech) במקום השני ואוניברסיטת קיימברידג' במקום השלישי. ארה"ב שולטת ברשימה עם 7 נציגות בעשירייה הראשונה. אירופה היא המיוצגת ביותר בדירוג וחולשת על קרוב לחצי מ-200 המקומות הראשונים

שירות כלכליסט 21:4512.09.19

אוניברסיטת אוקספורד בבריטניה דורגה ראשונה, זו השנה הרביעית ברציפות, בדירוג האוניברסיטאות הטובות בעולם של המגזין הבריטי Times Higher Education.

 

 

 

הדירוג כולל 1,400 מוסדות להשכלה גבוהה מ-92 מדינות מרחבי העולם, ביניהם 6 מוסדות אקדמיים מישראל. אוניברסיטת תל אביב היא האוניברסיטה המובילה במדינה, לפי הדירוג הזה, וממוקמת במקום ה-189. אחריה מדורגת האוניברסיטה העברית בירושלים בין המקומות 201-250, והטכניון שלישית במקומות 401-500. בר אילן ואוניברסיטת חיפה חולשות ביחד על הטווח בין מקומות 501-600 והבינתחומי בהרצליה נמצא בין מקומות 601-800.

 

בחזרה לדירוג העולמי - המכון הטכנולוגי של קליפורניה (caltech) דורג במקום השני, עלייה של 3 מקומות לעומת השנה שעברה. על אף שהבכורה ניתנה למוסד בריטי, ארה"ב שולטת ברשימה עם 7 נציגות בעשירייה הראשונה ו-60 ב-200 הראשונות. עם זאת, ההשקעה הגדולה של סין בהשכלה גבוהה ממשיכה לשאת פירות, והמדינה הכניסה השנה לרשימה 9 מוסדות נוספים לעומת השנה שעברה. לראשונה, סין מוציאה יותר כסף מכל מדינה אחרת על השכלה גבוהה. בכל זאת, אירופה היא המיוצגת ביותר בדירוג וחולשת על קרוב לחצי מ-200 המקומות הראשונים: 28 אוניברסיטאות בריטיות ו-23 גרמניות.

 

הדירוג, המתפרסם זו השנה ה-16, מבוסס על ההצלחה של האוניברסיטאות ב-13 קטגוריות העוסקות בתחומי הלימוד, המחקר, העברת ידע ומוניטין בינלאומי, שכוללות סעיפים כמו סביבת הלימוד, אזכורים במאמרים, מספר סטודנטים זרים ושכר ממוצע של הבוגרים.

 

אוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה ירדה במקום אחד למקום השלישי. ששת המקומות הבאים מוקדשים לאוניברסיטאות אמריקאיות: סטנפורד, MIT, פרינסטון, הרווארד, ייל ואוניברסיטת שיקגו. אימפריאל קולג' לונדון סוגרת את העשירייה הראשונה.

 

אוניברסיטת קליפורניה בברקלי ו-UCLA הן שתי האוניברסיטאות הציבוריות האמריקאיות היחידות בתוך 20 הראשונות. המכון הטכנולוגי של ציריך במקום ה-13 הוא האוניברסיטה הראשונה בדירוג שאינה מארה"ב או בריטניה.

 

אלה עשר האוניברסיטאות הטובות בעולם:

 

10. אימפריאל קולג' לונדון, בריטניה (מקום בשנה שעברה: 9) 

 צילום: שאטרסטוק

 

9. אוניברסיטת שיקגו, ארה"ב (10)  

  צילום: priceonomics.com

 

 

8. אוניברסיטת ייל, ארה"ב (8) 

 צילום: בלומברג

 

7. הרווארד, ארה"ב (6) 

 צילום: Harvard

 

6. אוניברסיטת פרינסטון, ארה"ב (7) 

 צילום: cc by davedgd

 

5. MIT, ארה"ב (4)  

  צילום: Boston.com

 

4. אוניברסיטת סטנפורד, ארה"ב (3)  

 צילום: cc by King of Hearts

 

 

3. אוניברסיטת קיימברידג', בריטניה (2)  

 צילום: veritas.org

 

 

2. המכון הטכנולוגי של קליפורניה (Caltech), ארה"ב (5)  

  צילום: בלומברג

 

 

1. אוניברסיטת אוקספורד, בריטניה (1)  

 צילום: בלומברג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x