$
תעשייה ופיננסים

פרדו הגיעה להסדר עקרוני באלפי תביעות בפרשת האופיואידים

לפי דיווחים, פרדו תשלם סכום של 12 מיליארד דולר לאורך כמה שנים - ומשפחת סאקלר תוותר על השליטה בחברה; עם זאת ההסכם נחתם רק עם 23 מדינות בארה"ב - כמחצית מהמדינות שהגישו תביעה בפרשה

שירות כלכליסט 22:2911.09.19

פרדו פארמה (Purdue Pharma)  ובעלי השליטה - בני משפחת סאקלר - הגיעו להסדר עקרוני באלפי תביעות שהוגשו נגד החברה בפרשת משככי הכאבים ממשפחת האופיואידים. עם זאת ההסכם נחתם רק עם 23 מדינות בארה"ב - כמחצית מהמדינות שהגישו תביעה בפרשה; שאר המדינות ממשיכות נכון לעכשיו בקרב המשפטי נגד החברה.

 

 

 

 

לפי דיווחים, פרדו תשלם סכום של 12 מיליארד דולר לאורך כמה שנים - ומשפחת סאקלר תוותר על השליטה בחברה.

 

התובע הכללי של אריזונה אמר כי "המו"מ מתקדם במהירות. זו הדרך הבטוחה והמהירה ביותר להשיג פיצוי לתושבי אריזונה שנפגעו מפרשת האופיואידים וממעשיה של משפחת סאקלר". 

 

ניו יורק, קונטיקט ומסצ'וסטס הן בין המדינות שלא הגיעו להסכם עם פרדו 

משככי הכאבים של פרדו משככי הכאבים של פרדו צילום: שאטרסטוק

 

ההסדר הוא התפתחות משמעותית בפרשה שמסעירה את ארה"ב בשנים האחרונות, בין היתר לנוכח העובדה שפרדו פארמה נתפסה כחברה שהחלה את המהלך של דחיפת משככי כאבים למטופלים, ושסימנה את הדרך לעושר עבור חברות הפארמה והמפיצות האחרות.

 

ההאשמות הופנו ישירות למשפחת סאקלר, שרשמה רווחים עצומים בתקופת ההפצה ההמונית של התרופות. היתה זו מכה קשה למשפחה, שהיתה פעילה מאד בפילנתרופיה. מוסדות מכובדים רבים בעולם סירבו לקבל תרומות מהמשפחה בשל הפרשה – המקרה האחרון הוא של הספרייה המרכזית של בריטניה (British library), שדחתה הצעה שקיבלה מהמשפחה לתרומה של מיליון דולר.

 

ההסדר מגיע 6 שבועות לפני תחילת המשפט הפדרלי הראשון בפני בית משפט פדרלי בקליבלנד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x