$
עולם

הפועלים במפעלי ג'וני ווקר ו-וודקה סמירנוף בדרך לשביתה

1,000 עובדים בסקוטלנד של חברת המשקאות Diageo - יצרנית וודקה סמירנוף, ויסקי ג'וני ווקר וג'ין גורדונ'ס - ישבתו, לאחר סירוב החברה לשפר את תנאי העסקתם

שירות כלכליסט 09:2805.09.19

צוות העובדים בסקוטלנד של חברת המשקאות Diageo - יצרנית וודקה סמירנוף, ויסקי ג'וני ווקר וג'ין גורדונ'ס, עומדים לצאת לשביתה לאחר ששיחות השכר עם הנהלת החברה קרסו.

 

 

 

פקידי איגוד העובדים האשימו את דיאגאו ב"חמדנות תאגידית שלא יודעת שובע" לאחר שהגישו התראה לפני שביתה לחברה, שסירבה לשפר את הצעתה הסופית להעלאת שכר עובדיה בסקוטלנד ב-2.8%.

 

וודקה סמירנוף וג'וני ווקר וודקה סמירנוף וג'וני ווקר צילום: רויטרס

 

 

מתוך אלף עובדי דיאגאו המיוצגים ע"י איגוד העובדים GMB בסקוטלנד, יותר מ-800 הצביעו בעד השביתה, אלא אם החברה תשפר את תנאי העסקתם.

 

איגוד העובדים מסר שהוא מצפה שאתרי הביקבוק, היישון והזיקוק של החברה ייפגעו קשות מהשביתה שצפויה להימשך עשרה ימים, מה-17 עד ה-27 בספטמבר.

 

מתקני החברה שצפויים להיות מושבתים כוללים את מזקקות טליסקר, רויאל לוכנאגר ובלייר את'ול, כמו גם את המפעלים קמרונברידג' ולוון שבמחוז פייף, ומפעל נוסף בשילדהול שליד גלזגו.

 

עם זאת, מקורות המקורבים לחברה אמרו שהם מצפים לחזור לעסקים כרגיל כיוון שרק כשליש מ-3,000 עובדיה בסקוטלנד שייכים לאיגוד.

 

ראש GMB Scotland קייר גרינאווי, אמר: "השביתה במתקניה השונים של דיאגאו בסקוטלנד הם תוצאה של החמדנות התאגידית שאינה יודעת שובע, שמוטמעת בהיררכיה של החברה הזאת. המאבק שלנו להסכם שכר שהולם את יוקר המחיה הוא בקשה צנועה על רקע הרווחים העצומים של דיאגאו, שעובדיה בסקוטלנד אחראים להם במידה רבה".

 

האיגוד הצביע על רווחיה לפני מס של דיאגאו - 4.2 מיליארד פאונד, תכנית רכישה חוזרת של מניות במסגרתה תשלם לבעליהן 4.5 מיליארד פאונד והגדלת שכרו של מנכ"ל החברה איוון מנזס ב-30%, שמעמידה את שכרו השנתי הנוכחי על לא פחות מ-11.7 מיליון פאונד.

 

"חלק מרכזי מאמינותה והצלחתה של דיאגאו נבנה על גבם של סקוטלנד והקהילות ממעמד העובדים והחקלאים שמזקקים, מיישנים, מאחסנים ומבקבקים את מוצריה", דברי גרינאווי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x