$
חברה וסביבה

רשת האופנה פוראבר 21 בקשיים: תבקש הגנה מפני נושים

הקמעונאית בדקה בתקופה האחרונה אפשרויות להגדיל את הנזילות שלה לנוכח הקשיים הפיננסיים בהם נתקלה. אולם המאמצים הללו לא יצאו לפועל והיא עומדת להיכנס להליכי צ'פטר 11

שירות כלכליסט 08:1329.08.19
רשת האופנה פוראבר 21 (Forever 21) שוקלת להגיש בקשה להגנה מפני נושים (צ'פטר 11), זאת לאחר שהמאמצים שלה להגיע להסדר בנוגע לפריסת חובות לא צלחו, כך מדווח אתר CNBC. 

 

 

הקמעונאית בדקה בתקופה האחרונה אפשרויות להגדיל את הנזילות שלה לנוכח הקשיים הפיננסיים בהם נתקלה. אולם המאמצים הללו לא יצאו לפועל ולכן גדלה הסבירות שבחברה יבחרו להכריז על פשיטת רגל.

 

פוראבר 21 פוראבר 21 צילום: עמית מגל

 

הקשיים של פוראבר 21 נובעים בין השאר מכך שרוב החנויות שלה שוכנות בקניונים, שבעצמם סובלים מירידה במספר הלקוחות, על רקע הפריחה של אתרי המסחר המקוון. פוראבר 21 מתמודדת עם הוצאות גבוהות הקשורות לשכירת ותחזוקת החנויות, וכן עליה להשקיע בטכנלוגיה שתאפשר לה להתחרות במותגים המקוונים. כיום יש לחברה מעל 815 חנויות ברחבי העולם.

 

הגשת בקשה להגנה מפני נושים (צ'פטר 11) תסייע לחברה להיחלץ מחוזי שכירות לא רצויים. אם תעשה זאת תצטרף לרשת הכלבו היוקרתית בארני'ז שבעצמה הגישה לאחרונה בקשה דומה בניסיון לצמצם את הנוכחות הפיסית שלה. עם זאת, הגשת בקשה לפשיטת רגל מצד פוראבר 21 תשפיע לשלילה על חברות ניהול הקניונים, ביניהן סימון פרופרטי וברוקפילד. פוראבר היה הדיירת השביעית בגודלה של סימון, במונחים של הכנסות משכירות. היא שוכרת 99 חנויות בקניונים שמפעילה החברה. ביולי, אמר מנכ"ל החברה דיוויד סימון כי הוא שוקל להזרים הון לקמעונאיות המתקשות כדי להבטיח שהחנויות שלהן ישארו פתוחות. לפני שלוש שנים סימון סייע לחלץ את רשת האופנה לצעירים Aeropostale מהליכי פשיטת רגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x